مصر در اعتراض به حمله اسرائیل به غزه سفیر خود را از تل آویو فراخواند

از سرگیری حملات جنگنده های اسرائیل به نوار غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

این در حالی است که واشنگتن با اعلام همبستگی خود با اسرائیل این عملیات را "حق اسرائیل در دفاع از خود در برابر تروریسم" توصیف کرد.

احمد جعبری که بعد از ظهر چهارشنبه به همراه محمد الهمص درپی هجوم یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی به قتل رسید، مهم ترین فرمانده نظامی فلسطینی است که پس از پایان جنگ ویرانگر اسرائیل علیه نوار غزه در اوایل سال 2009 به دست اسرائیلی ها کشته می شود.

جنگنده های اسرائیلی از دیروز حملات خود را در نوار غزه آغاز کردند.

به گفته منابع فلسطینی از روز گذشته تاکنون جنگنده های اسرائیلی 25 بار مناطق مختلف غزه از جمله کوی زیتون در شرق این منطقه را مورد هجوم خود قرار دادند.

به گفته این منابع حداقل 21 نفر از جمله دو کودک در حملات دیروز و امروز اسرائیل به نوار غزه کشته شده اند.

از سوی دیگر گردان های عزالدین قسام اعلام کرد بیش از 100 موشک گراد 5 را به سوی شهرک های یهودی نشین اسرائیلی پرتاب کرده است.

در همین حال شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی بحران میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها در نوار غزه یک نشست اضطراری تشکیل داده است.

بر اساس این گزارش نمایندگان فلسطین و اسرائیل در سازمان ملل در این نشست شرکت خواهند کرد.

عبدالله المعلمی سفیر کشور پادشاهی سعودی در سازمان ملل متحد اعلام کرد در نشست شورای این سازمان سفیران کشورهای عربی همبستگی خود را با مردم فلسطین اعلام خواهند کرد. وی بمباران غزه توسط اسرائیل را به شدت محکوم کرد.

ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل نیز با محکوم کردن حملات اخیر اسرائیل به غزه گفت:" این حملات همزمان با از سرگیری تلاش کشورهای صلح دوست برای به رسمیت شناختن عضویت دولت فلسطین در سازمان ملل انجام می گیرد تا اذهان عمومی جهانی را از این تلاش ها منرحف سازد".

از سوی دیگر رون پروسور نماینده دائمی اسرائیل در سازمان ملل متحد تاکید کرد که ارتش کشور متبوعش جهت حمایت از غیرنظامیان خود در جنوب اسرائیل، به حملات خود علیه حماس در نوار غزه ادامه خواهد داد تا به گفته وی به حملات موشکی علیه اسرائیل پایان دهد.

این در حالی است که ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و برخی از کشورهای اروپایی خواستار متوقف کردن حملات دوجانبه جنگنده های اسرائیلی به غزه و موشک های حماس به اسرائیل شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید