فیلم وداع یک پدر سوری با دختر خردسالش پس از کشته شدن به دست نیروهای اسد

کشته شدن 3176 کودک سوری طی 19 ماه گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مركز اطلاع رسانی شهدای انقلاب سوریه روز شنبه 20-10-2012 اعلام کرد از آغاز اعتراضات مردمی در سوریه تاکنون 3176 کودک به دست نیروهای امنیتی اسد به قتل رسیدند.

به گزارش خبرگزاری اناتولی ترکیه مرکز اطلاع رسانی شهدای سوریه که با سازمان های بین المللی حمایت از کودکان همکاری می کند در آخرین آمار خود گفته است که 3176 کودک طی مدت 19 ماه اعتراضات سوریه به دست نیروهای اسد کشته شدند.

اغلب این کودکان در بمباران ها یا به طور مستقیم هدف گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفته و جانشان را از دست دادند.

طبق این گزارش برخی از کودکان در اعتراضات خیابانی و مدارس بازداشت و سپس زیر شکنجه "وحشیانه" عوامل امنیتی و لباس شخصی ها (شبیحه) جانشان را از دست دادند.

حمزه الخطیب اولین کودکی بود که در منطقه حوران در استان درعا زیر شکنجه عوامل امنیتی کشته شد و جسد او که آثار شکنجه بر آن مشخص بود به خانواده اش تحویل داده شد.

کشته شدن حمزه الخطیب کودک سوری زیر شکنجه عوامل امنیتی اسد با محکومت شدید جهانی علیه دمشق همراه بود.

گفتنی است که در آخرین دیدار ولید جنبلاط با بشار اسد جنبلاط از بشار اسد در مورد شکنجه و کشته شدن حمزه الخطیب از وی پرسیده بود او در پاسخ ضمن اعتراف به کشته شدن این کودک به دست عوامل امنیتی به جنبلاط گفت:" او اما شکنجه نشد".

در گزارش مرکز اطلاع رسانی شهدای سوریه همچنین آمده است که تنها در قتل عام مردم روستای سنی نشین حوله که چند ماه پس از اعتراضات با هجوم مسلح شبیحه های به آن روستا انجام گرفت دست کم 20 کودک قتل عام شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید