نظام سوریه از خودروهای صلیب سرخ در عملیات نظامی استفاده میکند

سندی حاوی نام صدها نفر از بازداشت شدگان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

زندان های سری در سوریه

Advertisement
در پاسخ به سوال های بسیاری که درباره مکان های مورد استفاده نظام سوریه در مخفی کردن بازداشت شدگان وجود دارد، سندی صادر شده از سوی حکمت الرفاعی رئیس سازمان اطلاعات نظامی در تاریخ هشتم ماه می 2011 وجود دارد که حاوی دستور صادر شده به یکی از فرماندهان این سازمان اطلاعاتی است. برپایه این دستور از این مسئول اطلاعاتی خواسته می شود به سرعت به فرودگاه الضمیر در حومه دمشق برود و زندانیان را از زندان سری دوم به مکانی دیگر منتقل کند.

سندی دیگر حاوی نقشه ای از گوگل است که به گفته معترضان سوری جایگاه فرودگاه الضمیر را نشان می دهد. در این مکان هزاران نفر از فعالان بازداشت شده است و روزانه ده ها نفر اعدام می شوند.

نقشه ای دیگر وجود دارد که مکانی را در کوه قاسیون در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری نشان می دهد. این مکان حاوی زندان سری اول است که مخوف ترین زندان سری و امن ترین آن ها برای نیروهای دولتی سوریه است. در این زندان شخصیت هایی که نظام آن ها را خطرناک تر از دیگران برای بقای خود می داند، نگهداری می شوند.

نام های بازداشت شدگان

سندی دیگر حاوی نام های 127 تن از سوری های بازداشت شده غیر نظامی است. لیستی هم از 109 نظامی بازداشت شده وجود دارد. همچنین لیست دیگری کشف شده که نام 29 غیر سوری بازداشت شده در زندان های نظام سوریه در آن دیده می شود. بیشتر آن ها افرادی هستند که خانواده هایشان گمان می کنند زنده نیستند. برخی دیگر نیز از مدتهای بسیار طولانی پیش در زندان هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید