دستگیری چند شهروند ایرانی در یونان به اتهام حملات تروریستی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس یونان، سه ایرانی و دو افغان را به اتهام حمله با مواد آتش‌زا به دو محل متعلق به یهودی‌ها و اسرائیلی‌ها در مرکز آتن بازداشت کرده است.

به گزارش «رویترز»، پلیس ضد تروریسم یونان، چند نفر از آنها را به دلیل حمله با مواد آتش‌زا به یک هتل و یک کنیسه در مرکز آتن بازداشت کرده است. دو مرد ایرانی 46 و 36 ساله، یک تبعه افغانستان 44 ساله و یک زن یونانی متهم به حمله با مواد آتش‌زا در 26 اردیبهشت به یک هتل و رستوران متعلق به آن که در مالکیت یک اسرائیلی است، بازداشت شده‌اند.

اتهام این چهار نفر حمله با انگیزه‌های نژادگرایانه به ساختمانی با مالکیت خارجی‌ است که می‌توانست جان انسان‌ها را به خطر بیاندازد و خساراتی به آن وارد کرده است.

در حادثه دیگری در 29 خرداد، یک افغان و یک یونانی سوار بر موتورسیکلت، یک کوکتل مولوتف به سوی ورودی کنیسه یهودیان در آتن پرتاب کردند که منجر به آتش‌سوزی در این ساختمان شد. پلیس علاوه بر این دو مهاجم یک ایرانی 30 ساله نیز که همدست آنها بود را دستگیر کرده است.

اتهامات اصلی این سه نفر نیز حمله با مواد آتش‌زا، حمل سلاح و سرقت اعلام شده است. پنج نفر از متهمان این دو حمله، همچنان در بازداشت هستند و دو نفر بطور موقت و مشروط تا زمان محاکمه آزاد شده‌اند.

سرویس اطلاعاتی اسرائیل «موساد»، ایران را به طراحی و اجرای این اقدامات متهم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size