وزیر نفت ایران: به 17 کشور نفت صادر می‌کنیم و زیاد تخفیف نمی‌دهیم

اوجی: 800 تحریم جدید وضع شده است. می‌گویند تخفیف می‌دهند، والله تخفیفی که می‌گویند از انگشتان دست من کمتر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که موضوع فروش نفت ارزان ایران به چین بار دیگر در تبلیغات انتخاباتی اصلاح‌طلبان مطرح شده است، وزیر نفت ایران می‌گوید فروش نفت فقط منحصر به چین نیست و میزان تخفیف ارائه شده بسیار کم است.

به گزارش خبرگزاری «مهر»، سه‌شنبه 12 تیر، جواد اوجی گفت به 17 کشور جهان نفت صادر می‌کنیم و میزان تخفیف‌ها از انگشتان دست من کمتر است. اوجی همچنین با تاکید بر اینکه کشور در «جنگ اقتصادی» است، نمی‌توانیم آمار و اعداد و همچنین خریداران نفت را اعلام کنیم. او این سخنان را در پاسخ به اخباری درباره صادرات نفت به اروپا بیان کرد.

وزیر نفت ایران همچنین گفت: «800 تحریم جدید وضع شده است. می‌گویند تخفیف می‌دهند، والله تخفیفی که می‌گویند از انگشتان دست من کمتر است»

اوجی میزان تولید نفت را روزانه 3 میلیون و 670 هزار بشکه در روز اعلام کرد و گفت هر دولتی در آمریکا برسرکار بیاید درفروش نفت ایران تاثیری نخواهد داشت.

موضوع تخفیف ویژه ایران برای فروش نفت به چین که به خریدار اصلی نفت ایران بدل شده است، در مناظره بین پزشکیان نامزد اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری و جلیلی نامزد أصول‌گرا مطرح شده است، روز دوشنبه 11 تیر نیز مجید انصاری عضو اصلاح‌طلب مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت روزانه 26 میلیون دلار از جیب مردم ایران را به چین برای فروش نفت تخفیف می‌دهند.

مرکز آمار اروپا، اخیرا از واردات نفت از ایران توسط دو کشور عضو اتحادیه اروپا یعنی بلغارستان و لهستان و همچنین ترکیه پس از چهار سال خبر داده است. گرجستان که به عنوان عضو ناظر اتحادیه اروپا پذیرفته شده، نیز در سال جاری میلادی 544 تن نفت و فرآوردهای نفتی از ایران وارد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید