عضو مجمع تشخیص: روزی 26 میلیون دلار از جیب مردم ایران به چین تخفیف می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از راهکار «دور زدن تحریم» و تخفیف‌های نفتی چشمگیر به چین، گفت دولت ایران بطور میانگین در هر بشکه 20 دلار به چین تخفیف می‌دهد.

به گزارش «ایلنا»، مجید انصاری در یک نشست خبری گفت: «روزانه حداقل 26 میلیون دلار از پول مردم ایران را به خریداران انحصاری نفت ایران تخفیف می‌دهند.»

مجید انصاری در این نشست خبری که دوشنبه 11 تیر برگزار شد گفت: «وقتی سوال می‌کنیم نفت را با چه قیمتی می‌فروشند؛ می‌گویند اینها محرمانه است، پول به کدام حساب واریز می‌شود؟ می‌گویند آمریکا بانک را تحریم کرده اما پول‌ها برمی‌گردد. از چه طریقی برمی‌گردد؟ می‌گویند: صرافی‌ها؛ صرافی‌ها متعلق به چه کسانی است؟ محرمانه است. بخش عمده پول کجاست؟ همه در یک کشور است. آن کشور پول را می‌دهد؟ خیر، فقط می‌توانیم کالا وارد کنیم. کالا را چه کسی وارد می‌کند؟ بازهم نمی‌گویند.»

در ویدئویی که از این نشست در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، مجید انصاری می‌گوید این‌ها از این موقعیت برای «به خاک سیاه نشاندن ملت» کاسبی می‌کنند. او همچنین گفت که تخفیف ویژه دولت ایران برای صدور نفت به چین بین 15 تا 30 دلار در هر بشکه نفت است.

به گزارش «خبرآنلاین»، انصاری در این نشست خبری که برخی از اعضای ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان نامزد اصلاح طلب انتخابات ریاست‌جمهوری در آن حضور داشتند همچنین گفت: «گروهی با نام دور زدن تحریم می‌گویند جاده را باز نکنیم ما جاده فرعی ساختیم و روزانه یک میلیون و 300 هزار بشکه نفت را می‌برند.»

چین از اردیبهشت 1398 و پس از تحریم‌های اقتصادی آمریکا به خریدار اصلی نفت ایران بدل شده و دولت ایران برای صادرات نفتی به این کشور تخفیف ویژه‌ای قائل شده است.

میزان صادرات نفت ایران به چین در شش ماهه گذشته افزایش یافته و به روزانه یک میلیون و 300 هزار بشکه در روز رسیده بود.

ماه گذشته «بلومبرگ» گزارش داد، میزان صادرات روزانه نفت ایران به چین به بیش از 1.5 میلیون بشکه در روز رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید