انتخابات ایران؛ سعید جلیلی وعده پنجاه برابر شدن سرعت اینترنت را داد

سخنان جلیلی با واکنش کاربران رسانه‌های اجتماعی روبرو شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که سرعت و کیفیت اینترنت موبایل و اینترنت خانگی در ایران در رده بدترین‌ها در جهان قرار دارد، سعید جلیلی، نامزد اصول‌گرای انتخابات ریاست جمهوری وعده پنجاه برابر شدن سرعت اینترنت را داده است.

به گزارش «تسنیم»، جلیلی، دوشنبه 11 تیر، در نشستی با فعالان اقتصادی در حاشیه نمایشگاه فناوری الکامپ گفت توسعه فیبرنوری باید به 100 درصد برسد. او همچنین وعده داد که سرعت اینترنت موبایل حداقل 10 برابر و اینترنت ثابت 50 برابر افزایش یابد.»

Advertisement

او در نشست با فعالان اقتصادی به آنها وعده رونق اقتصاد دیجیتال را داد و گفت: «وقتی از یک جهان فرصت سخن می‌گوییم حتماً یکی از آنها فرصت اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی است و باید از این فرصت‌ها استفاده حداکثری کرد.»

این سخنان سعید جلیلی که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است با واکنش برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی روبرو شد که نقش او را به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی در قطع اینترنت در آبان 98 و همچنین مسدود کردن دسترسی به اینستاگرام یادآوری کردند.

روزنامه «انتخاب»، هفته گذشته درباره رویکرد تیم سعید جلیلی به اینترنت از قول حامد بیدی، کارشناس اینترنت نوشته بود که گروه جلیلی خواستار حذف اینترنت از سبد مصرفی مردم است. آنها می‌خواهند با افزایش قیمت اینترنت بی‌کیفیت، مردم را به استفاده از شبکه اطلاعات ملی ترغیب کنند.

سرعت اینترنت موبایل در ایران در بین کشورهای جهان در رده 73 و با میانگین 37.36 مگابیت بر ثانیه است که از اغلب کشورهای همسایه کمتر است. بنا بر داده‌های سایت اسپیدتست، همچنین سرعت اینترنت خانگی (ثابت) در ایران نیز در رتبه 154 و با میانگین 15.28 مگابیت بر ثانیه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید