افزایش قیمت دلار پس از دور اول انتخابات ریاست جمهوری در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارزش برابری دلار در ایران از روز شنبه 9 تیر از مرز 61 هزار و 850 تومان گذشت و عصر یکشنبه 10 تیر به 62 هزار و 250 تومان رسید.

به گزارش «اقتصادنیوز» افزایش ریسک‌های سیاسی در بازار تهران، سبب افزایش قیمت‌ها در دو روز گذشته شده و «قیمت ها با در پیش گرفتن مسیر صعودی، مرزهای مقاومتی را یکی پس از دیگری شکسته و پیش می‌روند.» اقتصاد نیوز پیش‌بینی کرده است که در صورت عبور دلار از مرز 62 هزار و 300 تومان، روند افزایش قیمت دلار در روزهای آینده تا 62 هزار و 700 تومان هم پیش برود.

در همین حال سایت شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز گزارش داده که از ظهر دوشنبه 11 تیر قیمت دلار درحال نوسان شدید است. قیمت دلار از اوایل خرداد به شدت افزایش یافته و تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران به بالاترین میزان خود در یک ماهه اخیر رسیده است. این در حالی است که قیمت دلار آمریکا سال گذشته در بازار آزاد در چنین روزهایی حدود 48 هزار و 300 تومان بود.

به نوشته «تجارت نیوز»، روز یکشنبه قیمت دلار با افزایش 700 تومانی آغاز شد.

«تجارت نیوز» افزایش تنش‌ها در منطقه و حمایت دولت ایران از گروه‌های وابسته به خود در یمن و لبنان و همچنین برنامه‌های اقتصادی یکی از کاندیداها در فضای دو قطبی انتخابات که ممکن است به تحریم‌های جدید منجر شود را عامل افزایش قیمت دلار در سه روز گذشته دانسته است که سبب افزایش ریسک در بازار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید