پایان رای‌گیری انتخابات ریاست ‌جمهوری ایران و ادامه ابهام درباره میزان مشارکت

گزارش‌های غیررسمی از رقابت نزدیک قالیباف و پزشکیان در این دور از انتخابات خبر می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران از پایان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران خبر دادند.

خبرگزاری‌ها به نقل از ستاد انتخابات وزارت کشور ایران گزارش دادند که با پایان زمان قانونی رای‌گیرى و اخذ آخرین آرای مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، درب‌های شعبه‌های اخذ رای در سراسر این کشور بسته شد و این دوره از انتخابات پایان یافت.

در این دور از انتخابات که به‌طور زودهنگام پس از حادثه سقوط بالگرد و جان‌باختن ابراهیم‌ رئیسی، رئیس جمهوری فقید ایران و همراهانش، برگزار می‌شود، چهار نامزد شامل 3 اصولگرا و یک اصلاح‌طلب تا پایان به رقابت‌های خود در این عرصه ادامه دادند.

در یک سو سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، مصطفی‌ پورمحمدی هر سه اصولگرا و مسعود پزشکیان اصلاح‌طلب در این دوره از رقابت‌ها حضور دارند. در دو روز گذشته، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و علیرضا زاکانی، شهردار تهران از ادامه رقابت‌ انصراف دادند.

رای‌گیری برای چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران از صبح جمعه 8 تیر در ایران آغاز و پس از تمدید راس ساعت 24:00 شامگاه جمعه، پایان یافت.

برخی از گزارش‌های غیررسمی از رقابت نزدیک قالیباف و پزشکیان در این دور از انتخابات خبر می‌دهند.

این دوره از انتخابات ریاست جمهوری در ایران در شرایطی برگزار می‌شود که در نتیجه ادامه نابسامانی‌ها و نارضایتی‌های گسترده در این کشور، گمانه‌زنی‌ها و ابراز نگرانی‌ها درباره میزان مشارکت در آن همچنان ادامه دارد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در حاشیه رای‌دادن خود در تهران برای انتخابات ریاست جمهوری ضمن ابراز نگرانی درباره میزان مشارکت، خواستار مشارکت بالا شده و گفته است: «آبروی جمهوری اسلامی در دنیا متوقف به حضور مردم است و حضور پرشور مردم و افزایش رای‌دهنگان برای جمهوری اسلامی نیاز قطعی است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید