انتخابات ایران؛ آخرین تلاش اصول‌گرایان برای ائتلاف قالیباف و جلیلی

علیرضا زاکانی کناره‌گیری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمتر از 20 ساعت به آغاز انتخابات ریاست جمهوری در روز جمعه هشتم تیر در ایران، تلاش برای ائتلاف بین دو نامزد شاخص اصول‌گرایان افزایش یافته است.

برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی از افزایش فشار روی سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامزد اصول‌گرا برای کناره‌گیری به نفع قالیباف خبر می‌دهند.

این درحالی است که سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور از نامزدهای انتخابات خواسته است اگر قصد کناره‌گیری دارند تا چند ساعت دیگر اعلام کنند.

در همین حال «اعتماد آنلاین» با انتشار پست یکی از نزدیکان جلیلی در شبکه ایکس از احتمال کناره‌گیری او خبر داد.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران و نامزد اصول‌گرا که چهارشنبه شب 6 تیر در سخنرانی خود در اجتماع هوادارانش تاکید کرده بود کناره‌گیری نمی‌کند، ظهر پنج‌شنبه هفتم تیر انصراف خود را به وزارت کشور اعلام کرد.

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان، چهارشنبه شب در یادداشتی خواستار ائتلاف بین جلیلی و قالیباف، شهردار تهران و نامزد اصول‌گرا شده بود.

بر اساس نظرسنجی‌های مختلف آرای قالیباف و جلیلی نزدیک به هم اعلام شده ولی مسعود پزشکیان، نماینده مجلس و نامزد اصلاح‌طلب همچنان در این نظرسنجی‌ها، بیشترین رای را دارد. این درحالی است که شبکه خبر از روز گذشته در کانال تلگرامی خود پست‌های متعددی به نفع قالیباف و برعلیه پزشکیان منتشر می‌کند.

چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران روز جمعه هشتم تیر برگزار می‌شود و بیش از 61 میلیون نفر در آن واجد شرایط رای دادن هستند در حالی که آخرین نظرسنجی‌‌های مراکز وابسته به حکومت میزان رای‌دهندگان را حداکثر 45 درصد برآورد کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size