آیا حمایت خاتمی و روحانی از پزشکیان شانس پیروزی اصلاح‌طلبان را افزایش می‌دهد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درحالی که تنها دو روز به انتخابات ریاست جمهوری در ایران باقی مانده است، محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور که از او به عنوان رهبر اصلاحات یاد می‌شود، روز سه شنبه ۵ تیر، در پیامی ویدئویی از مسعود پزشکیان، نامزد اصلاح‌طلب انتخابات حمایت کرد.

خاتمی در این پیام که در برخی از خبرگزاری‌های داخلی منتشر شد، تاکید کرد که «اکنون بیشتر از هر زمانی نیاز به تغییر و تحول وجود دارد» اما افزود که «این تغییرات نباید از راه براندازی بلکه از راه توافق همگانی برای اصلاحات درون نظام میسر است.»

او با اشاره به اینکه در انتخابات گذشته رای نداده است اما اکنون که «فرصتی برای شنیدن صدای اکثریت» پیش آمده از پزشکیان که او را «متعهد به آرمان‌های جمهوری اسلامی» خواند حمایت می‌کند.

او شرکت در انتخابات در این مرحله را موجه دانست و اعلام کرد که پزشکیان رای می‌دهد.

مسعود پزشکیان و خاتمی
مسعود پزشکیان و خاتمی

این پیام ویدئویی با واکنش‌های متفاوتی در رسانه‌های اجتماعی روبرو شد و مخالفان حکومت خاتمی را متهم کردند که برای گرم کردن تنور انتخابات به میدان آمده است.

از سوی دیگر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری پیشین که از او نیز به عنوان رهبر جناح اعتدالی و میانه رو یاد می‌شود نیز روز چهارشنبه ۶ تیر، در پیامی ویدئویی از مسعود پزشکیان حمایت کرد.

به گزارش «عصر ایران»، روحانی از مردم خواست به پزشکیان که خواستار رفع تحریم‌ها، حل مشکل «اف‌آی‌تی‌اف» و درنتیجه نظام مالی و بانکی ایران و احیای برجام است، رای بدهند.

او از «مردمی که خواهان تعامل سازنده با جهان و اعتدال در داخل کشور» هستند خواست تا روز جمعه به پزشکیان رای بدهند.

این پیام ویدئویی نیز با واکنش‌‌های متفاوتی در رسانه‌های اجتماعی روبرو شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید