مرگ سه نفر بر اثر تب دنگی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر بهداشت ایران، بهرام عین‌الهی، دوشنبه چهارم تیر، مرگ سه نفر بر اثر تب دنگی در ایران را تایید کرد.

به گزارش «خبرگزاری مهر»، عین‌الهی، گفت که بر اساس آمار تاکنون 90 نفر مورد گزش پشه آئدس قرار گرفته‌اند که 3 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

عین‌الهی همچنین گفت انتقال پشه‌ها با لنج‌ها و کشتی‌هایی که از کشورهای حوزه خلیج به بنادر جنوبی ایران می‌آیند نیز وجود دارد و در نتیجه احتمال گزش پشه آئدس در مناطق جنوبی بیشتر است.

تب دنگی پس از گزش پشه آئدس رخ می‌دهد که با تب شدید، درد عضلانی و سردرد همراه است و درمواردی ممکن است به عوارض شدیدتر و حتی مرگ منجر شود.

با شروع فصل گرما و افزایش پشه‌های آئدس در جنوب ایران، میزان ابتلا به تب دنگی در استان‌های جنوبی ایران افزایش یافته است.

در همین حال معاون وزیر بهداشت، حسین فرشیدی از تخصیص بودجه برای مقابله با تب دنگی خبر داد، به گزارش مهر، او گفت با توجه به مشاهده پشه آئدس در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و افزایش سفرهای تابستانی از کشورهای خلیج به ایران در جلساتی با سازمان برنامه و بودجه، سازمان پدافند غیرعامل و وزارت کشور مقرر شد تا بودجه‌ای مجزا برای مقابله با تب دنگی اختصاص یابد.

پشه‌های آئدس که به پشه‌های ببری آسیایی مشهور هستند خود را به جنوب اروپا هم رسانده و از آنجا در حال پیشروی به سوی تمام اروپا هستند.

این پشه‌ها ناقل ویروس‌های خطرناکی هستند که تاکنون صدها نفر را در اروپا مبتلا کرده‌اند و با گرم‌تر شدن تدریجی اروپا بر اثر تغییرات اقلیمی ممکن است به خطری جدی برای مردم این قاره بدل شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size