توصیه خامنه‌ای به نامزدهای انتخابات ایران: دشمنان را شاد نکنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درحالی که سومین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری، جمعه اول تیر، برگزار شد و موضوع زنان به چالش اصلی بین نامزدها بدل شد، مسئولان قوه قضاییه، شنبه دوم تیر، با علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، دیدار کردند.

این دیدار در آستانه روز قوه قضاییه و همچنین چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران صورت گرفت و خامنه‌ای از نامزدهای انتخابات خواست حرف‌های «دشمن ‌شادکن» نزنند.

به گزارش «ایرنا»،، خامنه‌ای به شش نامزد انتخابات توصیه کرد حرف دشمن‌پسند نزنند و برای غلبه بر رقیب اظهاراتی نشود که موجب شادی «دشمن» شود.

در همین حال، سایت «دولت بهار» متعلق به محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین، اخبار مربوط به اعمال محدودیت در تردد و فعالیت‌های احمدی‌نژاد را تکذیب کرد. پیش‌تر رسانه‌ها به نقل از چند «منابع آگاه» خبر از محدودیت برای تردد احمدی‌نژاد از خانه‌اش داده بودند.

با وجود این‌که برخی نظرسنجی‌های داخلی نشان می‌دهد اکثریت مردم در انتخابات شرکت نمی‌کنند یا هنوز تصمیمی برای رای به یک نامزد نگرفته‌اند، «خبرآنلاین» مدعی بالا رفتن آرای مسعود پزشکیان، نماینده مجلس و نامزد اصلاح‌طلب انتخابات شده است.

در همین حال پلیس فتا، چهار نفر را به اتهام دستکاری در نظرسنجی‌های اینترنتی احضار کرد. به گفته پلیس فتا، این چهار نفر با استفاده از ربات‌های مجازی نتایج نظرسنجی‌ها را تغییر می‌دادند.

محمدجواد ظریف، وزیرخارجه دولت روحانی نیز در پاسخ به افشاگری پورمحمدی درباره جلیلی گفت «باید از این مردم خجالت بکشید.» در جریان مناظره تلویزیونی دوم بین نامزدها، مصطفی پورمحمدی، از مسئولان امنیتی سابق خطاب به سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت شما تاکید کرده‌اید که اگر روحانی رئیس‌جمهور نبود «اف‌ای‌تی‌اف» را می‌پذیرفتیم. به گزارش «اعتماد آنلاین»، ظریف همچنین نقل قولی از قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، اشاره کرد که گفته بود «اگر جلیلی رئیس‌جمهور شود، من یک روز هم نمی‌مانم.»

انتخابات ریاست جمهوری در ایران هشتم تیر برگزار می‌شود و با وجود دعوت همه جناح‌های اصلی حکومت از مردم برای شرکت در آن، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند میزان استقبال از دو نامزد اصلی اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان چندان زیاد نیست. مخالفان حکومت این انتخابات را نمایشی می‌دانند و می‌گویند فاقد مشروعیت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید