خبرگزاری «مهر»: ایران در پاسخ به قطعنامه آژانس اقدامات جدیدی در نطنز و فوردو آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «مهر»، پنج‌شنبه 24 خرداد، به نقل از برخی «شنیده‌ها» نوشت ایران در در واکنش به قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه این کشور، اقدامات جدیدی در مراکز هسته‌ای نطنز و فوردو آغاز کرد.

لورنس نورمن، خبرنگار «وال‌استریت ژورنال»، روز گذشته، در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشته بود که این اقدامات جدید شامل نصب آبشارهای جدید سانتریفیوژ اورانیوم در نطنز و فوردو است. این اقدام می‌تواند ظرفیت ایران برای غنی‌سازی اورانیوم را افزایش دهد.

با این وجود، دیپلمات‌ها به خبرگزاری «رویترز» گفته‌اند شدت واکنش ایران به قطعنامه شورای حکام کمتر از توقع آن‌ها بود. موضوعی که، به گفته آن‌ها، می‌تواند به وضعیت سیاسی ایران و انتظار برای آغاز دولت جدید در این کشور مرتبط باشد.

شورای حکام آژانس انرژی اتمی در هفته پیش قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که از دولت ایران می‌خواست با آژانس همکاری کند و ممنوعیت ورود بازرسان تعیین شده را لغو کند. دولت آمریکا در ابتدا نگران بود تصویب قطعنامه دیگری علیه ایران ممکن است به افزایش تنش‌ها منجر شود. این قطعنامه با اکثریت آرا به تصویب رسید.

رویترز به نقل از سه دیپلمات‌ خبر داد که بازرسان آژانس، امروز پنج‌شنبه 24 خرداد، درباره واکنش ایران گزارشی به آژانس ارائه خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size