دو تاجر نفت ایران در آمریکا به زندان محکوم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

قاضی دادگاهی در تگزاس آمریکا، سه‌شنبه 22 خرداد، دو تاجر را به اتهام فروش غیرقانونی نفت ایران به چین و نادیده گرفتن تحریم‌های ایران به 45 ماه زندان محکوم کرد.

به گزارش «رویترز»، براساس اعلام وزارت دادگستری آمریکا، ژنیو وانگ 43 ساله، شهروند چین و دانیل‌ ری‌لین 42 ساله ساکن تگزاس، با همکاری چند همدست، تحریم‌های اقتصادی ایران را نقض کرده و از ژوئیه 2019 تا فوریه 2020 قصد داشتند نفت ایران را، با مخفی کردن مبدا خرید، به پالایشگاهی در چین بفروشند.

لین مدیر شرکت خصوصی «استاک رویالتیز» بود که در زمینه فروش حقوق منابع نفت و گاز فعالیت می‌کرد. به گفته وکیل لین، ماموران مخفی دولت آمریکا در پوشش تاجر، پس از معامله‌ای صوری با لین او را دستگیر کردند.

براساس سوابق دادگاه، این دو نفر به همراه سه همدست، در سال 2020 در دادگاهی در پنسیلوانیا تفهیم اتهام شده و دو نفر از آن‌ها به جرم خود اعتراف کردند.

چین تنها کشور جهان است، که به‌رغم تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه تهران، خریدار اصلی نفت ایران است. تحریم‌های آمریکا پس از اعلام خروج دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، از توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» بار دیگر به مرحله اجرا درآمد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید