تلاش دولت ایران برای آزادی «مدیر سابق صداوسیما» در فرانسه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، دوشنبه 21 خرداد، از تلاش برای آزادی بشیر بی‌آزار که عنوان او را مدیر سابق صدا و سیما ذکر کرد، خبر داد.

بشیر بی‌آزار، از هفته پیش در فرانسه بازداشت شد و برخی منابع از اتهامات امنیتی علیه او و حکم ترک خاک برای این فرد خبر داده‌اند.

بی‌آزار که از برنامه‌سازان صداوسیما و مدیر دفتر موسیقی و سرود صدا و سیما است، در سالهای گذشته در لندن سکونت داشت ولی از دو سال پیش با استفاده از اقامت همسرش در فرانسه به آن کشور نقل مکان کرده است.

او در سالهای گذشته دبیر انجمن اسلامی دانشجویان لندن و از فعالان رسانه‌‌ای وابسته به سفارت جمهوری اسلامی، صدا و سیما و رسانه‌های حکومتی در لندن بود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران اتهامات وارده به بشیر بی‌آزار را «بی‌اساس» خواند و گفت اقدامات دیپلماتیک برای آزادی او در حال پیگیری است.

در روزهای گذشته نیز برخی از مقامات دولتی از جمله محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد، خواستار آزادی او شده بودند.

درهمین حال، برخی از مخالفان حکومت در لندن و پاریس از این مدیر صدا و سیما به عنوان عامل جاسوسی علیه مخالفان نام برده‌اند. خبرگزاری تسنیم به نقل از مجید نوری، فرزند حمید نوری که به جرم مشارکت در قتل‌عام زندانیان سیاسی در سوئد زندانی است خبرداده که با وجود حکم اخراج بی‌آزار از فرانسه، قرار بازداشت او تمدید شده است.

بشیر بی‌آزار در یکی از آخرین پست‌های خود در شبکه ایکس، تلویحا از حمله به مخالفان جمهوری اسلامی که در برابر محل برگزاری مراسم ختم رئیسی در لندن تجمع کرده بودند حمایت کرده است. در این حمله چند نفر از معترضان ایرانی به شدت مجروح شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید