بازی ایرانی‌ها با «همستر دیجیتال» به امید پولدار شدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در چند روز گذشته، بسیاری از کاربران ایرانی به بازی با «همستر کمبات» در تلگرام مشغول شده‌اند.

بازی همستر کمبات از هفته اول فروردین در تلگرام منتشر شد؛ اما انتشار اخبار آن در رسانه‌های داخلی و همچنین رسانه‌های اجتماعی فارسی‌زبان و ویدئوهای طنزآمیز درباره آن سبب شد، درچند روز اخیر بسیاری از کاربران ایرانی به تب همستر مبتلا شوند.

همستر کمبات در وب‌سایت خود به مخاطبان‌ وعده داده است که ماه آینده «توکن» یا «سکه همستر» را ایجاد می‌کند که می‌تواند در کیف پول مجازی کاربران ذخیره شود و برای مبادلات رمز ارز دیجیتالی به کار رود.

به نوشته وب‌سایت کریپتونیست، بازی جنگ همستر یک بازی رمزارزی است که در آن همسترهای کاربران با یکدیگر رقابت می‌کنند تا سود بیشتری کسب کنند. کریپتونیست پیش‌بینی کرده که با عرضه توکن‌های مجانی به کاربران و همچنین افزایش معاملات و رقابت‌ها بین کاربران، فرصت بالقوه‌ای برای سرمایه‌‌گذاری در آن و رشد این بازی تلگرامی ایجاد خواهد شد.

همشهری آنلاین با انتشار گزارشی از محبوبیت این بازی در ایران خبر داده است، این درحالی است که پیام‌رسان تلگرام در ایران، از چند سال پیش فیلتر است اما براساس آخرین برآوردهای موسسه‌های دولتی تعداد کاربران تلگرام در ایران به 55 میلیون نفر رسیده و خبرگزاری‌های داخلی در آن کانال‌های خود را دارند. ایران همچنین سومین کشور پس از روسیه و هند است که بیشترین تعداد کانال‌های تلگرامی را دارد.

همزمان با شیوع تب بازی همستر در ایران، بسیاری از کانالهای تلگرامی و برخی از کاربران شبکه ایکس هم به آموزش آن و ترفندهای مرتبط با آن پرداخته‌اند. درحالی که همستر کامبت می‌گوید 60 میلیون کاربر دارد، وب‌سایت «تابناک» پنج‌شنبه 17 خرداد خبر داد بسیاری از ایرانیان که عضو تلگرام نبودند برای بازی با همستر کامبت به سوی تلگرام هجوم آورده‌اند.

در همین حال خبرگزاری «تسنیم» در گزارشی با اشاره به سابقه بازی نات‌کوین در تلگرام که برخی با آن به درآمد رسیدند به کاربران ایرانی هشدار داد تا مراقب کلاهبرداری برای فروش پکیج‌هایی برای ترفندهای معامله‌گری باشند.

برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی هم با نگاهی طنز به این موضوع پرداخته و از جمله نوشته‌اند میزان استقبال مردم ایران از همستر از رقابت تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و اخبار انتخابات بیشتر بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید