باقری‌کنی در دیدار با نصرالله در بیروت تحولات جاری در غزه و جنوب لبنان را بررسی کرد

سرپرست وزارت خارجه ایران سه‌شنبه در چارچوب یک سفر منطقه‌ای بعد از بیروت، وارد دمشق شد و با رهبران گروه‌های مسلح فلسطینی در سوریه دیدار داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان سه‌شنبه 16 خرداد از دیدار علی باقری‌کنی، سرپرست وزارت خارجه ایران با حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله و بررسی«راه حل‌های پیشنهادی» در خصوص پایان دادن به جنگ اسرائیل و حماس در غزه خبر داد.

باقری‌کنی دوشنبه در اولین سفر خارجی خود پس از تصدی وزارت خارجه به جای حسین امیرعبداللهیان که در سانحه اخیر سقوط بالگرد همراه با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران جان باخت، وارد بیروت شد.

حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که نصرالله در دیدارش با باقری‌کنی، آخرین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه؛ به‌ویژه در دو جبهه غزه و لبنان، راه‌حل‌های پیشنهادی و احتمالات موجود مربوط به تحول رخدادها را بررسی کرد.

باقری‌کنی روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در بیروت در پاسخ به پرسشی در مورد موضع ایران در قبال پیشنهاد بایدن گفت که آمریکا به جای پیشنهاد آتش‌بس باید حمایت خود از اسرائیل متوقف سازد. باقری‌کنی تاکید کرد که لبنان را به عنوان نخستین ایستگاه خارجی خود برگزید زیرا این کشور، «مهد مقاومت» علیه اسرائیل است.

باقری‌کنی در جریان دیدار با عبدالله بو حبیب، همتای لبنانی خود نیز ضمن تقدیر از «روابط تنگاتنگ» میان دو کشور افزود: «اتفاق نظر داشتیم که کشورهای منطقه به ویژه کشورهای اسلامی باید یک حرکت جمعی برای مقابله به حملات اسرائیل و حمایت از مردم فلسطین؛ خصوصا در رفح داشته باشند».

بوحبیب نیز تاکید کرد که لبنان خواهان اجتناب از بروز جنگی گسترده‌تر است و «به دنبال راه حل‌های پایداری است که آرامش و ثبات را به جنوب لبنان بازگرداند».

در همین راستا خبرگزاری «تسنیم» خبر داد که باقری‌کنی، سه‌شنبه 16 خرداد در چارچوب یک سفر منطقه‌ای بعد از بیروت، وارد دمشق شد و با رهبران گروه‌های مسلح فلسطینی در سوریه دیدار داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید