اندیشکده بریتانیایی: سیاست بازدارندگی غرب مقابل حکومت ایران شکست‌ خورده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اندیشکده بریتانیایی «هنری جکسون» با انتقاد از سیاست کنونی غرب مقابل حکومت ایران، آن را «بازدارندگی شکست‌خورده» ارزیابی کرده است.

به نوشته روزنامه «تلگراف» چاپ لندن، این اندیشکده در گزارشی با انتقاد از مواضع متزلزل غرب برابر حکومت ایران، آورده است که حکومت ایران با استفاده از نیروهای نیابتی خود در منطقه و همچنین تهدیدات موشکی و برنامه هسته‌ای که می‌تواند به تولید سلاح اتمی منجر شود، امنیت بریتانیا و غرب، منطقه و جهان را تهدید می‌کند.

این اندیشکده همچنین با بررسی میزان غنی‌سازی اورانیوم برآورد کرده است که ایران می‌تواند در کمتر از 6 ماه به سلاح هسته‌ای دست یابد.

در این گزارش که بخش‌هایی از آن روز شنبه در روزنامه «تلگراف» چاپ لندن منتشر شده همچنین آمده که سیاست آمریکا برای جلوگیری از جنگ منطقه‌ای با حکومت ایران و نیروهای نیابتی‌ش، نتیجه‌ای معکوس داده و به افزایش درگیری‌ها درکل منطقه و همچنین قدرت‌نمایی بیشتر حکومت ایران منجر شده است.

اندیشکده هنری جکسون، خواستار سیاست جدیدی برای تشدید اقدامات بازدارنده برابر حکومت ایران شده که شامل حمایت از هدف قرار دادن اهداف نظامی و تاسیسات زیربنایی توسط اسرائیل در خاک ایران و همچنین تلاش برای بی‌ثبات کردن رژیم ایران شود.

به نوشته تلگراف، باراک سینر، پژوهشگر ارشد اندیشکده هنری جکسون و نویسنده این گزارش به این روزنامه گفته است بریتانیا نیز باید از حمله به اهداف نظامی مرتبط با ایران و همچنین بی‌ثبات کردن حکومت ایران حمایت کند.

در گزارش این اندیشکده اهداف اصلی برای مهار حکومت، پایگاه‌های سپاه پاسداران و فرماندهان اصلی سپاه پاسداران در داخل و خارج از ایران، حملات سایبری برای از کار انداختن زیرساخت‌های اساسی در ایران، حمله به تاسیسات نفتی، اتمی و پدافند هوایی و همچنین نابود کردن پایگاه‌های پهپادی و موشکی ایران ذکر شده است.

اندیشکده هنری جکسون که رویکردی راست‌گرایانه دارد و خود را پاسدار ارزش‌های لیبرال می‌داند در گزارش اخیر خود خواستار مقابله نظامی با اقدامات بی‌ثبات کننده حکومت ایران در منطقه و مداخله‌ش در جنگ اوکراین و بالا بردن تاوان این قبیل اقدامات خصمانه برای حکومت ایران شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید