برگزاری نماز میت ابراهیم رئیسی در دانشگاه تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، چهارشنبه دوم خرداد، در دانشگاه تهران بر پیکر ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان، از کشته‌شدگان سقوط بالگرد ورزقان نماز میت اقامه کرد.

در این مراسم اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، معاون دبیرکل حزب‌الله، اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه و سایر فرماندهان سپاه پاسداران مشارکت کردند.

پیشتر چندین کشور از جمله روسیه، ترکیه و عراق نیز اعلام کرده بودند که هیئت‌هایی را برای شرکت در مراسم خاکسپاری رئیسی به تهران اعزام خواهند کرد.

به گفته رسانه‌های ایران، پیکر رئیسی روز پنجشنبه در رواق دارالسلام به خاک سپرده خواهد شد و پیکر امیرعبدالهیان برای خاکسپاری به حرم شاه عبدالعظیم حسنی منتقل می‌شود.

پیشتر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در پی کشته‌شدن ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران پنج روز عزای عمومی در ایران اعلام کرد.

خامنه‌ای همچنین محمد مخبر را به عنوان کفیل ریاست‌جمهوری منصوب کرد.

رهبر جمهوری اسلامی دوشنبه سی‌ویکم اردیبهشت در پیامی گفت: «مخبر طبق اصل 131 قانون اساسی در مقام مدیریت قوه‌ی مجریه قرار می‌گیرد و موظف است به همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه ترتیبی دهند که ظرف حداکثر پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.»

ابراهیم رئیسی ۳۰ اردیبهشت به همراه هیئت همراهش از جمله حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه، محمد‌علی آل‌هاشم، نماینده علی خامنه‌ای در آذربایجان شرقی، و مالک رحمتی، استاندار این استان، در حادثه سقوط بالگرد کشته شدند.

رئیسی و هیئت همراه، یکشنبه سی اردیبهشت، پس از بهره‌برداری از سد قیزقلعه‌سی که با حضور الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان برگزار شد، عازم تبریز بودند که در منطقه ورزقان بالگردشان سقوط کرد.

به گفته خبرگزاری‌های ایران این بالگرد در سه کیلومتری شمال شرقی روستای طویل در استان آذربایجان شرقی سقوط کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید