ملک سلمان و ولی‌عهد سعودی فوت رئيس جمهوری ایران در حادثه سقوط بالگرد را تسلیت گفتند

وزارت خارجه سعودی، یکشنبه سی‌ام اردیبهشت برای ارائه هرگونه کمکی که نهاد‌های ایرانی برای یافتن هلی‌کوپتر سانحه دیده حامل رئیس جمهوری این کشور نیاز دارند، اعلام آمادگی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه و شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی در پیام همدردی به محمد مخبر، سرپرست قوه مجریه ایران، فوت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری این کشور و همراهانش در حادثه سقوط بالگرد را تسلیت گفتند.

ملک سلمان در این پیام تسلیت گفت:«از خبر فوت جناب آقای دکتر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهان وی - خدا آنها را رحمت کند- مطلع شدیم. ضمن ابراز همدردی، به شما و ملت برادر جمهوری اسلامی ایران خالصانه تسلیت می‌گوییم. از خداوند سبحان و تعالی برای آنها طلب آمرزش و مغفرت و رفتن به بهشت مسئلت می‌کنیم. إنا لله وإنا إليه راجعون».

ولی‌عهد سعودی نیز در این پیام تسلیت گفت: «از خبر فوت جناب آقای دکتر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهان وی - خدا آنها را رحمت کند- مطلع شدیم. به دولت شما گرم‌ترین تسلیت‌ها را گفته و صادقانه‌ترین همدردی‌ها را ابراز می‌کنیم و از پروردگار توانای متعال مسئلت داریم که درگذشتگان را مورد رحمت و مغفرت قرار داده و در جنات خود قرار دهد. إنه سميع مجيب».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» وزارت خارجه سعودی، یکشنبه سی‌ام اردیبهشت در بیانیه‌ای ضمن بیان این‌که سعودی گزارش‌ حادثه برای بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران و هیئت همراهش را با نگرانی شدید دنبال می‌کند، اعلام کرد ریاض در این شرایط دشوار در کنار ایران است و آمادگی دارد هرگونه کمکی که نهاد‌های ایرانی برای یافتن هلی‌کوپتر سانحه دیده حامل رئیس جمهوری این کشور نیاز دارند را ارائه دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید