دستور ستاد کل نیروهای مسلح ایران برای بررسی ابعاد و علل سانحه سقوط بالگرد حامل رئیسی

ابراهیم رئیسی به همراه هیئت همراه وی در حادثه سقوط بالگرد در استان آذربایجان شرقی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بنا به «گزارش خبرگزاری فارس» سرلشکر «محمد باقری»، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران دوشنبه سی و یکم اردیبهشت دستور «بررسی ابعاد و علل سانحه سقوط بالگرد» حامل ابراهیم رئیسی، رئیس‌ جمهوری این کشور را صادر کرد.

در ادامه این گزارش آمده است که «رئیس ستاد‌کل نیروهای مسلح ایران هیئت عالی رتبه‌ای به ریاست سردار خلبان علی عبدالهی، معاون هماهنگ‌کننده ستاد‌کل نیروهای مسلح به همراه کارشناسان متخصص و فنی کشوری و لشکری را مامور بررسی ابعاد و علل موضوع کرد که در محل وقوع حادثه در آذربایجان‌شرقی حاضر شده و بررسی سانحه را آغاز کردند.»

ابراهیم رئیسی روز گذشته به همراه 8 نفر از جمله هیئتی شامل حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه، محمد‌علی آل‌هاشم، نماینده علی خامنه‌ای در آذربایجان شرقی، و مالک رحمتی، استاندار این استان در حادثه سقوط بالگرد کشته شدند.

رئیسی و هیئت همراه، یکشنبه سی‌ام اردیبهشت، پس از بهره‌برداری از سد قیزقلعه‌سی که با حضور الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان برگزار شده بود، عازم تبریز بودند که در منطقه ورزقان بالگرد حامل آنها دچار سانحه شد.

به گفته خبرگزاری‌های ایران این بالگرد که به همراه دو بالگرد دیگر در حال پرواز بود در سه کیلومتری شمال شرقی روستای طویل در استان آذربایجان شرقی سقوط کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید