خبرگزاری «تسنیم»: بالگرد حامل ابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد

خبرگزاری «فارس»: جستجوی تیم‌های امدادی در حوالی معدن مس سنگون ادامه دارد اما مه در منطقه بسیار شدید و غلیظ است و دید افقی کمتر از 5 متر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «تسنیم» خبر داد که بالگرد حامل ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری ایران در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

تسنیم نوشت، برخی از همراهان رئیسی در این هلیکوپتر «توانسته‌اند تماسی با مرکز برقرار کنند».

به گفته این خبرگزاری، آل هاشم امام جمعه تبریز و حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران نیز در هلیکوپتر حامل رئيسی حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، رئیسی امروز برای افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به منطقه ارس رفته بود.

علی ذاکری، معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی، به وب‌سایت «شبکه شرق» گفت: «هنوز به محل حادثه نرسیده‌ام و از جزییات حادثه اطلاعی ندارم.»

او ادامه داد: «سه بالگرد بوده که دو تای آن به سلامت به زمین نشسته و یکی از آنها سقوط کرده است.»

ذاکری تاکید کرد، تعداد و مشخصات مصدومان احتمالی و دلیل و ابعاد دقیق حادثه مشخص نیست.

احمدعلیرضا بیگی، نماینده آذربایجان شرقی در این رابطه گفت که نیروهای هلال‌احمر به من اعلام دادند که حادثه‌ای برای بالگرد رئیسی رخ داده است و اکنون به دنبال هلی‌کوپتر زمین خورده هستند.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به شبکه «سی‌بی‌اس‌نیوز» گفت واشینگتن «از نزدیک» گزارش‌های وقوع حادثه برای بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران و حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه این کشور را دنبال می‌کند.

بررسی‌های «العربیه فارسی» نشان می‌دهد قیمت هر دلار آمریکا در ایران پس از خبر وقوع حادثه برای بالگرد ابراهیم رئیسی از مرز «60 هزار تومان» عبور کرد.

یک مقام ایرانی به خبرگزاری «رویترز» گفت، اخبار دریافت‌شده از محل حادثه بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران، «بسیار نگران‌کننده» است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، به همراه شماری از فرماندهان سپاه، به منطقه سقوط بالگرد حامل ابراهیم رئیسی رفتند.

کمک‌های ترکیه و اتحادیه اروپا

خبرگزاری «آناتولی» ترکیه نیز گزارش داد که این کشور 32 متخصص امداد و نجات کوهستانی به ایران اعزام می‌کند. ترکیه همچنین اعلام کرد با درخواست تهران برای ارسال بالگردهای دارای دید در شب موافقت کرده است.

یانتس لنارچیچ، کمیسونر مدیریت بحران اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد که بنا به درخواست ایران سیستم ردگیری ماهواره ای «کوپرنیک» را فعال کرده‌اند.

او در «ایکس» نوشت: «بنا به درخواست ایران برای کمک، در واکنشی سریع ما سیستم ردگیری کوپرنیک را فعال می‌کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید