دستگیری دو شبه‌نظامی «تیپ زینبیون» وابسته به ایران به اتهام کشتن 17 روحانی در پاکستان

به گفته مقامات پلیس پاکستان، اسامی 23 نفر از اعضای گروه مسلح «زینبیون» مورد حمایت ایران در «کراچی» شناسایی و عملیات برای دستگیری آن‌ها آغاز شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره مبارزه با تروریسم در پلیس ایالت سند از دستگیری دو مرد مسلح وابسته به گروه شبه‌نظامی «تیپ زینبیون» مورد حمایت ایران در مرکز استان کراچی در جنوب پاکستان خبر داد.

رادیو «مشعل»، بخش پاکستانی رادیو اروپای آزاد، گزارش داد که آصف اعجاز شیخ، رئیس شعبه پلیس در ایالت سند، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت، در یک کنفرانس مطبوعاتی در کراچی از دستگیری این دو عضو مسلح گروه شبه‌نظامی زینبیون خبر داده است.

رئیس پلیس در ایالت سند افزود: «متهمان در ایران آموزش دیده بودند و با دستور سرویس‌های اطلاعاتی ایران علمای دینی و اعضای یک جماعت مذهبی که با آن‌ها (زینبیون) مخالفت می‌کردند را در کراچی هدف قرار دادند.»

واصل آصف اعجاز شیخ اسامی متهمان را فاش کرد که عبارتند از: «وقار عباس» و «حسین اکبر» ساکن استان «گلگیت بلتستان» پاکستان و آن‌ها را متهم کرد که از سپتامبر سال گذشته تا 21 فوریه سال جاری در کراچی 17 عالم دینی را کشته و 11 تن دیگر را با ضرب گلوله زخمی کردند.

به گزارش «رادیو مشعل»، رجا عمر خطاب، رئیس پلیس کراچی پنج‌شنبه طی نشست خبری در این شهر تصریح کرد: این گروه در کراچی به فرماندهی «سید حسین موسوی» ملقب به «مسلم» به عنوان یک سازمان اطلاعاتی غیرنظامی فعالیت می‌کردند.

به گفته مقامات پلیس پاکستان، اسامی 23 نفر از اعضای گروه مسلح زینبیون مورد حمایت ایران در کراچی شناسایی و عملیات برای دستگیری آن‌ها آغاز شده است.

گفتنی است که «تیپ زینبیون» متشکل از شیعیان پاکستانی و «تیپ فاطمیون» متشکل از شیعیان افغانستانی از جمله گروه‌های شبه‌نظامی هستند که توسط نیروی قدس سپاه پاسداران ایران برای استفاده در درگیری‌های منطقه‌ای به ویژه سوریه سازماندهی شده‌اند.

ایالات متحده از سال 2019 این دو گروه را به اتهام فعالیت‌های «تروریستی» مورد تحریم قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید