دست‌کم هفت نفر در سیل مشهد جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بارش شدید باران در روز چهارشنبه 26 اردیبهشت در استان خراسان رضوی جان دست‌کم هفت نفر را گرفت و خسارات‌های سنگینی به مناطق شهری وارد کرد.

خبرگزاری «ایسنا» گزارش داد چهار نفر در شهرستان فریمان، دو نفر در طرقبه شاندیز و دو تن دیگر در مشهد مفقود شده‌اند. از روز گذشته، 220 مورد حادثه مرتبط با بارندگی، از جمله آب‌گرفتگی، حبس در آسانسور و سقوط درخت گزارش شده است.

Advertisement

رضا عباسی، مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی مشهد، به ایسنا گفت بارش 38 میلی‌متری باران باعث آب‌افتادگی در چندین میدان، بلوار و پل در این شهر شده و تعداد نامشخصی از خودروها زیر آب گرفتار شده‌اند. جست‌وجوی غواصان و امدادگران برای نجات خودروهای گرفتار ادامه دارد و احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.

به‌رغم خسارت و قربانیان زیاد این حادثه، مقام‌های استانی می‌گویند از دو روز قبل درباره وضعیت هواشناسی شهر مشهد هشدار داده بودند. اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی اعلام کرد این سامانه بارشی در روز جمعه تقویت خواهد شد.

اختلال در دسترسی به خدمات اولیه

گزارش‌ها حاکی از آن است که سیلاب وارد خانه‌های مردم در شهر مشهد نیز شده و دسترسی مردم به آب نوشیدنی و برق در بسیاری از روستاها و به‌ویژه در شهر فریمان با اختلال مواجه شده است.

این خسارت‌ها در شهرستان‌های سرخس، نیشابور، فیروزه، قوچان، درگز و کلات نیز گزارش شده است. مقام‌های استانی می‌گویند زیرساخت‌های کشاورزی، حمل و نقل،‌ آب و برق دچار خسارت شدیدی شده است.

بررسی «قصور مدیریت شهری» و اقدامات قضایی

همزمان موسی الرضا حاجی‌بگلو، نماینده این استان در اجلاس شورای عالی استان‌های ایران گفت، اگر «قصوری» از سوی مدیریت شهری در این حادثه رخ داده باشد، اقدامات قضایی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

گفته می‌شود یک زن مسن و دو کودک نیز در بین قربانیان سیل شهر مشهد بوده‌اند. احمد وحیدی، وزیر کشور ایران بدون ارائه توضیح درباره علت خسارت‌های چشمگیر این حادثه تنها به نقش «فرسودگی بافت منطقه سیدی» مشهد در بالابودن آمار قربانیان اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید