وزیر اسرائیلی حمله تلافی‌جویانه تل‌آویو به ایران را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سه هفته پس از حمله منتسب به اسرائیل علیه پایگاه نیروی هوایی اصفهان به تلافی حمله بی‌سابقه ایران، میری رگو، وزیر راه و ترابری اسرائیل به‌صورت ضمنی مسئولیت این کشور در حمله به ایران را تایید کرد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، میری رگو، وزیر راه‌ و ترابری و یکی از اعضای حزب حاکم لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، شامگاه شنبه 15 اردیبهشت تایید کرد اسرائیل در پاسخ به حمله ایران نقش داشته است.

رگو، سرهنگ بازنشسته و سخنگوی پیشین ارتش، شامگاه شنبه در گفت‎‌وگو با «کانال 14» تلویزیون اسرائیل اظهار داشت: «ابعاد معجزه عظیمی که در شب حمله نظامی ایران علیه اسرائیل رخ داد، در آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت.»

این وزیر ادامه داد: «اگر یک موشک اصابت می‌کرد، خدا می‌داند چه می‌شد اما با یاری خدا و به لطف فناوری پیشرفته و تصمیمات (درست)، موشک‌های ایران را رهگیری کردیم.»

«تهران پیام را دریافت کرد»

رگو افزود: «ما به حمله ایران پاسخ دادیم، تهران پیام را دریافت کرد، ایرانی‎‌ها فهمیدند که اسرائیل کشوری نیست که مدارا کند».

ایران در شامگاه 13 آوریل با صدها پهپاد و موشک بالستیک و کروز در پاسخ به حمله اسرائیل به ساختمان مجاور کنسولگری ایران در دمشق که منجر به کشته‌شدن هفت افسر ارشد سپاه قدس شد، به اسرائیل حمله کرد.

حمله ایران اولین اقدام نظامی مستقیم تهران علیه اسرائیل بود که منجر به زخمی شدن یک دختر عرب از بادیه‌نشینان «نقب» شد.

سخنگوی ارتش اسرائیل تأیید کرد، در آن زمان چند موشک بالیستیک «خسارت بسیار جزئی» به پایگاه «نواتیم» وارد کرد. رسانه‌های آمریکایی موشک‌هایی که در مجموع وارد حریم اسرائیل شده را 9 فروند موشک اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید