خامنه‌ای: اثرات ‌تحریم‌ها «در حال کم‌رنگ شدن» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی صبح چهارشنبه، پنجم اردیبهشت، در دیدار با جمعی از کارگران در تهران، مدعی شد که اثرات ‌تحریم‌های غربی «در حال کم‌رنگ شدن» است.

خامنه‌ای هدف از تحریم‌ها را «در تنگنا گذاشتن نظام» دانست و گفت «پیشرفت‌های تسلیحاتی نمونه‌ای از تبدیل تحریم‌ها به فرصت است.»

سخنان خامنه‌ای در حالی بیان می‌شود که شنبه گذشته، مجلس نمایندگان آمریکا تحریم‌هایی را علیه صادرات نفت ایران تصویب کرد. روز گذشته نیز، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده دو شرکت مرتبط با سپاه‌پاسداران و چهار فرد را به اتهام فعالیت‌های مخرب سایبری علیه نهادهای آمریکایی تحریم کرد.

دوشنبه، سوم اردیبهشت نیز وزرای خارجه اتحادیه اروپا در پاسخ به حمله موشکی و پهبادی ایران به اسرائیل، برای گسترش تحریم‌ها علیه تهران به توافق رسیدند. این تحریم‌ها در راستای مقابله با برنامه پهپادی و موشکی ایران و همچنین انتقال آنها به روسیه و نیروهای نیابتی این کشور در منطقه اعمال شده‌ است.

گفتنی است که بعد از حمله حماس در هفتم اکتبر سال گذشته به اسرائیل، تنش‌‌های ایران و غرب وارد مرحله جدیدی شد. از ابتدای این حمله گمانه‌زنی‌ها در رابطه با نقش ایران در برنامه‌ریزی این هجوم آغاز شد و منجر به بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه شد و عملیات نظامی محدود و «نمادین» ایران و اسرائیل علیه یکدیگر را به دنبال داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید