امیرعبداللهیان: از تصمیم اروپا برای اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه ایران متاسفیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در اظهاراتی «ايجاد محدودیت‌ غیرقانونی بیشتر علیه ایران» از سوی اروپا را «مایه تاسف» خواند.

امیرعبداللهیان سه‌شنبه چهارم اردیبهشت، در توییتی از تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه ایران به دلیل استفاده از «حق دفاع از خود» مقابل حمله اسرائیل ابراز تاسف کرد.

او تاکید کرد که اتحادیه اروپا نباید از توصیه واشینگتن برای رضایت اسرائیل پیروی کند.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست هفته گذشته خود در لوکزامبورگ توافق کردند که تحریم‌ها علیه تهران را در پی حمله موشکی و پهپادی این کشور به اسرائیل گسترش دهند.

از سویی در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حمله احتمالی اسرائیل به یک تاسیسات نظامی در اصفهان، در سی‌ویکم فروردین، خبرگزاری «مهر» به نقل از یک منبع آگاه نوشت که «صدای انفجار شنیده شده در اصفهان ناشی از انهدام سه ریز پرنده در آسمان این شهر توسط پدافند غیرعامل بوده است».

این تحولات چند روز پس از آن رخ داد که ایران با صدها پهپاد و موشک به اسرائیل حمله کرد. ایران این حملات را در واکنش به کشته‌شدن چند فرمانده ارشد سپاه پاسداران در حمله‌ای که گمان می‌رود اسرائیلی بوده باشد و ساختمان مجاور کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار داد، انجام داد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست شورای اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ بیان کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا به توافقی سیاسی برای گسترش تحریم‌ها علیه تولیدکنندگان موشک و پهپاد ایرانی دست یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید