سفیر ایران در سعودی: امسال 90 هزار ایرانی عازم حج خواهند شد

علی رضا عنایتی: تعداد عمره‌گزاران ایرانی تا پیش از آغاز موسم حج امسال به 6000 نفر خواهد رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در شرایطی که روابط پادشاهی عربی سعودی و ایران شاهد گام‌های جدیدی در مسیر آشتی تاریخی میان دو کشور است، فرودگاه بین‌المللی شاهزاده محمد بن عبدالعزیز در شهر مدینه، دوشنبه سوم اردیبهشت پس از 9 سال وقفه در پروازهای مستقیم میان دو کشور، شاهد پذیرش اولین هواپیمای حامل عمره‌گزاران ایرانی بود.

در همین راستا، علی‌رضا عنایتی، سفیر ایران در ریاض نیز درباره این گام ابراز خشنودی کرده و در گفت‌وگو با «العربیه» تاکید کرد که این اقدام در چارچوب مراحل توافقی است که در ماه مارس میان وزرای خارجه دو کشور در پکن منعقد شد.

وی طی اظهارات خود بازگشت پروازهای مستقیم بین دو کشور و چندین پرواز عمره را از جمله مراحل اجرای این توافق‌نامه ذکر کرد که در چارچوب آن اکنون از شهروندان ایرانی برای ادای عمره در پادشاهی عربی سعودی استقبال می‌شود.

عنایتی افزود که این پروازها به مدت 20 روز تا قبل از آغاز موسم حج ادامه خواهد داشت و تعداد کل عمره‌گزاران ایرانی تا آن زمان که پروازهای سفر عمره پایان خواهد یافت به 6000 عمره‌گزار خواهد رسید.

عنایتی در خصوص حج‌گزاران ایرانی در موسم حج امسال نیز گفت بر اساس توافق میان سازمان حج و زیارت ایران و وزیر امور اسلامی در پادشاهی عربی سعودی 90 هزار شهروند ایرانی عازم حج امسال خواهند شد.

شایان ذکر است که طی دوره اخیر، ریاض و تهران با بازگشایی سفارتخانه‌های خود نزد یکدیگر و توافق بر افزایش همکاری‌ها در همه زمینه‌ها به ویژه امنیتی و اقتصادی، گام‌هایی در جهت گسترش روابط و اجرای «توافق پکن» برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید