کنعانی: آمریکا طی هفته‌های گذشته پیام‌های متعددی به تهران ارسال کرد

سخنگوی وزارت خارجه: حمله به اصفهان با ریزپرنده انجام شد و اقدام ایذایی بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی اظهارات مجتبی ابطحی، دستیار وزیر کشور ایران در امور فلسطین، درباره احضار سفیر سوئیس به سپاه، پس از حمله پهپادی و موشکی ایران به اسرائیل را تکذیب کرد.

کنعانی، دوشنبه 3 اردیبهشت طی یک نشست خبری گفت که طی چند هفته گذشته به دلیل حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق و تصمیم ایران برای پاسخگویی، آمریکا از کانال‌های متعدد دیپلماتیک پیام‌های متعددی به تهران ارسال کرد.

او گفت: «پاسخ لازم به پیام‌های آمریکا از مسیر همان کانال‌ها داده شد» و خاطرنشان کرد که «مهمترین کانال برای تبادل پیام‌ها میان تهران و واشینگتن کشور سوئیس بود.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرد که تهران «خواهان صلح است و به دنبال گسترش جنگ در منطقه نیست.»

او با بیان اینکه حمله ایران به اسرائیل تنها پایگاه‌های نظامی را هدف قرار داده است گفت که اسرائیل موجب بی‌ثباتی در منطقه در است.

کنعانی همچنین آمریکا را به دلیل حمایت از اسرائیل و مواضع آن در قبال جنگ در نوار غزه مورد انتقاد قرار داد و گفت: «اگر حمایت‌های آمریکا از اسرائیل نبود، این رژیم حتی یک روز امکان ادامه جنگ نداشت.»

کنعانی حمله به اصفهان را کم اهمیت جلوه داد و گفت: «اسرائیل مسئولیت این اتفاق را برعهده نگرفته است.»

او با بیان اینکه «جمهوری اسلامی به دنبال تشدید تنش در منطقه نیست»، گفت: «حمله به اصفهان با ریزپرنده انجام شده و اقدام ایذایی بوده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size