نخستین واکنش رهبر جمهوری اسلامی به حمله ایران به اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در اظهاراتی گفت که «موضوع تعداد موشک‌های شلیک‌شده و یا موشک‌های به هدف اصابت کرده که طرف مقابل روی آن‌ها تمرکز کرده، موضوع دست دوم و فرعی است.»

خامنه‌ای، یکشنبه دوم اردیبهشت، در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح تاکید کرد که «موضوع اصلی ظهور قدرت اراده ملت ایران و نیروهای مسلح است.»

ایران در اوایل هفته گذشته، صدها پهپاد و موشک را به سوی اسرائیل شلیک کرد. به گفته مقامات ایرانی این حمله در پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق صورت گرفت.

مقامات اسرائیلی اعلام کردند که بیشتر پهپاد و موشک‌های ایرانی شلیک‌شده پیش از رسیدن به اسرائیل سرنگون شدند.

از سویی در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حمله احتمالی اسرائیل به یک تاسیسات نظامی در اصفهان، در سی‌ویکم فروردین، خبرگزاری «مهر» به نقل از یک منبع آگاه نوشت که «صدای انفجار شنیده شده در اصفهان ناشی از انهدام سه ریز پرنده در آسمان این شهر توسط پدافند غیرعامل بوده است».

رهبر ایران در اظهارات امروز خود هیچ اشاره‌ای به این حمله «اسرائیل» نکرده است.

شبکه «ایران‌اینترنشنال» در گزارشی اختصاصی نوشت که، تصاویر ماهواره‌ای حمله شب جمعه اسرائیل، به بخش مرکزی سیستم پدافندی اس-300 پایگاه هوایی هشتم شکاری اصفهان در 340 کیلومتری جنوب تهران را تایید می‌کند.

تصاویر نشان می‌دهد که این حمله به بخش مهم و خاص سامانه دفاع هوایی اس-300 ساخت روسیه اصابت کرده است.

منابع امنیتی و دولتی اسرائیل در گفت‌وگو با روزنامه «جروزالم پست» تایید کردند، این حمله را اسرائیل انجام داده اما «به دلایل استراتژیک» مسئولیت آن را برعهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید