مقام ایرانی: چند ریزپرنده را سرنگون کردیم و مستنداتی درباره حمله موشکی وجود ندارد

شبکه تلویزیونی «العالم» به نقل از سخنگوی سازمان فضایی ایران گزارش داد که «پدافند هوایی با موفقیت چندین پهپاد کوچک را سرنگون کرد.»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر شنیده‌شدن صداهای انفجار در نزدیکی شهر اصفهان، یک مقام ایرانی اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور چندین پهپاد را سرنگون کرده و افزود که «هنوز هیچ مستنداتی درباره حمله موشکی به اصفهان وجود ندارد».

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی «العالم» گفت: «هیچ حمله موشکی خارجی به ایران صورت نگرفته است.»

پیشتر اسرائیل متعهد به پاسخ به حمله موشکی و پهپادی ایران که در اوایل هفته جاری خاک اسرائیل را هدف قرار داد، شده بود.

حسین دلیریان، سخنگوی سازمان فضایی ایران با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» نوشت: «چند ریزپرنده توسط پدافند هوایی کشور با موفقیت ساقط شده است.»

دلیریان افزود: «هنوز هیچ مستنداتی درباره حمله موشکی به اصفهان وجود ندارد.»

در میان این اخبار و اظهارات ضد و نقیض، یک مقام ایرانی به «رویترز» گفت که صدای انفجار در اصفهان ناشی از فعال شدن سامانه پدافند هوایی بود.

در حالی که سه مقام ایرانی در گفت‌وگو با «نیویورک تایمز» تاکید کردند که یک پایگاه هوایی نظامی در نزدیکی شهر اصفهان مورد حمله قرار گرفته است.

از سوی دیگر خبرگزاری «تسنیم» درباره شنیده شدن صدای نسبتا شدیدی در شرق اصفهان، به نقل از سرتیپ دوم میهن‌دوست ارشد نظامی ارتش در استان اصفهان گفت :«این صدا مربوط به شلیک پدافند هوایی اصفهان به اشیاء مشکوک بوده و هیچ خسارت و حادثه‌ای نداشته‌ایم.»

خبرگزاری «فارس» به نوبه خود از شنیده شدن «سه انفجار» در نزدیکی پایگاه هوایی شکاری ارتش در حوالی اصفهان خبر داد.

رسانه‌های ایران امروز اعلام کردند که این کشور مورد حمله ریزپرنده‌هایی قرار گرفته است که شرکت فرودگاه‌های ایران را بر آن داشته تا پروازهای تهران، اصفهان و شیراز، فرودگاه‌‌های غرب، شمال غرب و جنوب غرب را به حالت تعلیق درآورد.

شبکه تلویزیونی «العالم» به نقل از سخنگوی سازمان فضایی ایران گزارش داد که «پدافند هوایی با موفقیت چندین پهپاد کوچک را سرنگون کرد.»

«العالم» در ادامه نوشت که «پاسخ فوری پدافند هوایی ایران به اشیاء مشکوک در حریم هوایی اصفهان در نزدیکی پایگاه نظامی شمال غرب شهر بود و هیچ انفجاری روی زمین در اصفهان رخ نداده است.»

این در حالی است که شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی نیوز» به نقل از یک مقام آمریکایی که نامش را فاش نکرد از اصابت موشک‌های اسرائیلی به تاسیساتی در داخل ایران گزارش داد.

به گفته مقامات آمریکایی، تنها یک هدف در ایران مورد اصابت موشک‌های اسرائیلی قرار گرفته است.

صدای انفجار در تبریز نیز شنیده شد

خبرگزاری «تسنیم» در خصوص شنیده شدن صدای انفجار در جنوب غرب تبریز به نقل از یک منبع آگاه نوشت: «حوالی ساعت 4 و پنجاه دقیقه بامداد جمعه 31 فروردین، در پی مشاهده شی مشکوک شلیک کرده است. این اتفاق در نزدیکی وادی رحمت تبریز رخ داده است و پدافند هوایی تبریز منشا صدای انفجار بوده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید