مقام ارتش در اصفهان: صدای شلیک برای پدافند هوایی بود حادثه‌ نداشتیم

تعلیق پروازها در ایران، پس از شنیده‌شدن صداهای انفجارهای شدید در مناطق مختلف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «تسنیم» درباره شنیده شدن صدای نسبتا شدیدی در شرق اصفهان، به نقل از سرتیپ دوم میهن‌دوست ارشد نظامی ارتش در استان اصفهان گفت که این صدا مربوط به شلیک پدافند هوایی اصفهان به اشیاء مشکوک بوده و هیچ خسارت و حادثه‌ای نداشته‌ایم.

نیمه شب گذشته ایران پروازهای خود را بر فراز چندین شهر از جمله شهر اصفهان که پیشتر گزارش‌هایی مبنی بر شنیده‌شدن صدای انفجار در نزدیکی فرودگاه آن منتشر شده بود به حالت تعلیق درآورد.

خبرنگار «العربیه» گفت: «نیروی هوایی اسرائیل انجام حمله به اصفهان را تایید کرد، در حالی که شبکه پرس تی وی ایران گزارش داد که وضعیت در اصفهان، ایران عادی است و هیچ انفجاری در این شهرستان رخ نداده است.»

همزمان خبرگزاری «ایرنا» از تعلیق پروازهای تهران، اصفهان و شیراز خبر داد.

این خبرگزاری به نقل از شرکت فرودگاه‌های کشور نوشت که «پرواز‌های تهران، اصفهان و شیراز، فرودگاه‌‌های غرب، شمال غرب و جنوب غرب به حالت تعلیق درآمدند.»

ایران پس از گزارش‌هایی مبنی بر وقوع انفجار، پدافند هوایی خود را فعال کرد، در حالی که رسانه‌های محلی گزارش دادند که پدافند هوایی این کشور اجسام پرنده‌ای را در چندین منطقه ایران سرنگون کردند.

شبکه تلویزیونی «العالم» به نقل از سخنگوی سازمان فضایی ایران گزارش داد که «پدافند هوایی با موفقیت چندین پهپاد کوچک را سرنگون کرد.»

«العالم» در ادامه نوشت که «پاسخ فوری پدافند هوایی ایران به اشیاء مشکوک در حریم هوایی اصفهان در نزدیکی پایگاه نظامی شمال غرب شهر بود و هیچ انفجاری روی زمین در اصفهان رخ نداده است.»

حمله به تاسیساتی در داخل ایران

این در حالی است که شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی نیوز» به نقل از یک مقام آمریکایی که نامش را فاش نکرد از اصابت موشک‌های اسرائیلی به تاسیساتی در داخل ایران گزارش داد.

به گفته مقامات آمریکایی، تنها یک هدف در ایران مورد اصابت موشک‌های اسرائیلی قرار گرفته است.

رهبر جمهوری‌خواهان در کمیته اطلاعات سنای آمریکا گفت بود که که اسرائیل توانایی حمله به اهدافی در داخل ایران را بدون ورود به هواپیما به حریم هوایی این کشور و از حریم هوایی سوریه و عراق دارد.

رسانه‌های ایران و اسرائیل از شنیده شدن صدای انفجارهای مهیب در اصفهان مرکز ایران خبر دادند.

از سوی دیگر فعالان شبکه‌های اجتماعی در ایران نیز از شنیدن صدای انفجارهای مهیب در اصفهان خبر دادند.

خبرگزاری «فارس» ایران امروز جمعه به نقل از منابع خود از شنیده شدن سه انفجار در نزدیکی یکی از پایگاه‌های ارتش در شمال غرب اصفهان خبر داد.

انفجار در عراق

شبکه «العهد» عراق نیز روز جمعه گزارش داد که همزمان با انفجارهایی که اصفهان را لرزاند، صدای انفجاری که علت آن مشخص نیست در منطقه امام در استان بابل در جنوب این کشور شنیده شد.

خبرنگار العربیه نیز خبر داد که هواپیماهای نظامی بر فراز حریم هوایی غرب و جنوب عراق به پرواز درآمدند.

یک منبع امنیتی عراقی نیر به «العربیه» گفت کرد که هیچ انفجاری در خاک عراق رخ نداده است.

ایران در اوایل هفته جاری، صدها پهپاد و موشک را به سوی اسرائیل شلیک کرد. به گفته مقامات ایرانی این حمله در پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق صورت گرفت.

این درحالی است که بیشتر پهپاد و موشک‌های ایرانی پیش از رسیدن به اسرائیل سرنگون شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size