خبرگزاری «مهر»: پدافند هوایی 3 ریزپرنده را در آسمان اصفهان منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حمله احتمالی اسرائیل به یک تاسیسات نظامی در اصفهان، خبرگزاری «مهر» به نقل از یک منبع آگاه نوشت که «صدای انفجار شنیده شده در اصفهان ناشی از انهدام سه ریز پرنده در آسمان این شهر توسط پدافند غیرعامل بوده است» و افزود: «در پایگاه هشتم شکاری اصفهان حادثه‌ای رخ نداده است».

این منبع گفت که سه ریزپرنده حوالی ساعت 4 بامداد در آسمان اصفهان و در اطراف منطقه زردنجان مشاهده شد، این مسئله منجر به عمل پدافند غیرعامل شده و این ریزپرنده‌ها را در آسمان منهدم کرد.

مهر گزارش داد که تاکنون در خصوص این ریزپرنده‌ها اطلاعی در دست نیست و نهادهای ایرانی در جست‌وجوی لاشه‌های آن هستند.

از سویی خبرگزاری «تسنیم» درباره شنیده شدن صدای نسبتا شدیدی در شرق اصفهان، به نقل از سرتیپ دوم میهن‌دوست ارشد نظامی ارتش در استان اصفهان گفت که این صدا مربوط به شلیک پدافند هوایی اصفهان به اشیاء مشکوک بوده و هیچ خسارت و حادثه‌ای نداشته‌ایم.

نیمه شب گذشته ایران پروازهای خود را بر فراز چندین شهر از جمله شهر اصفهان که پیشتر گزارش‌هایی مبنی بر شنیده‌شدن صدای انفجار در نزدیکی فرودگاه آن منتشر شده بود را به حالت تعلیق درآورد.

بیانیه آژانس

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که وضعیت در ایران را زیر نظر داریم و شواهدی مبنی بر آسیب وارد شدن به تاسیسات هسته‌ای این کشور وجود ندارد.

آژانس همچنین خواستار خویشتن‌داری جدی طرفین شد و تاکید کرد که تاسیسات اتمی نباید هرگز در درگیری‌های نظامی هدف قرار گیرند.

ایران در اوایل هفته جاری، صدها پهپاد و موشک را به سوی اسرائیل شلیک کرد. به گفته مقامات ایرانی این حمله در پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق صورت گرفت.

این درحالی است که بیشتر پهپاد و موشک‌های ایرانی پیش از رسیدن به اسرائیل سرنگون شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید