سفیر ایران در دمشق اسرائیل را به تکرار «زلزله» تهدید کرد

همزمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره زمان و نحوه پاسخ اسرائیل به ایران، «ای‌بی‌سی نیوز» در گزارشی خبر داد که سپاه پاسداران در حالت آماده‌باش کامل قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل و افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، حسین اکبری، سفیر تهران در سوریه، با انتشار توییتی در پلتفرم «ایکس» تل‌آویو را به تکرار «بی‌وقفه زلزله» تهدید کرد.

اکبری، پنج‌شنبه 30 فروردین، در این توییت نوشت «طوفان الاقصی» برای ساعاتی به «زلزله الاقصی» تبدیل شد و مقام‌های اسرائیلی را تهدید کرد «اگر بازهم خطا کنید، زلزله متوقف نخواهد شد».

نیروهای حماس، هفت اکتبر سال گذشته، در اقدامی موسوم به «طوفان الاقصی» عملیاتی نظامی را در نوار غزه انجام داد که منجر به آغاز جنگ اسرائیل و حماس شد.

اکبری با اشاره به حمله موشک‌ها و پهپادهای ایران به اسرائیل نوشت: «گفتید ما آمادهایم بیایید؛ آمدیم اما در پناهگاه بودید.»

رسانه‌های جمهوری اسلامی پیشتر مدعی بودند، هنگام حمله پرتابه‌های این کشور به اسرائیل، کابینه جنگ در تل‌آویو جلسات خود را در پناهگاه‌های زیرزمینی برگزار کرده است؛ سخنگوی دولت اسرائیل در گفت‌وگو با العربیه این ادعا را تکذیب کرد.

همزمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره زمان و نحوه پاسخ اسرائیل به ایران، «ای‌بی‌سی نیوز» در گزارشی خبر داد که سپاه پاسداران در حالت آماده‌باش کامل قرار دارد.

مقام‌های اسرائیلی اعلام کردند، گزینه‌های مختلفی را برای پاسخ به حمله پرتابه‌های ایران بررسی می‌کنند. گزارش «آکسیوس» و ای‌بی‌سی نیوز حاکی از تعویق پاسخ اسرائیل «به دلایل عملیاتی» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید