تحریم‌‌های جدید آمریکا و بریتانیا علیه مقامات و نهادهای ایرانی مسئول حمله به اسرائیل

تحریم‌های جدید آمریکا 16 فرد و نهاد ایرانی مسئول حملات موشکی و پهپادی به اسرائیل از جمله برنامه توسعه‌ فناوری‌های پهپادی ایران، شرکت‌های سازنده‌های موتورهای محرکه پهپادهای شاهد ایرانی که در حمله 13 آوریل ایران به اسرائیل از آن استفاده شده است را شامل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا و بریتانیا در واکنش به حمله موشکی و پهپادی تهران به اسرائیل، شرکت‌های ایرانی دارای نقش در ساخت پهپادهای ایرانی را تحریم کردند.

ایالات متحده، پنج‌شنبه سی‌ام فروردین اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه افراد و نهادهای ایرانی مرتبط با برنامه توسعه فناوری‌های پهپادی این کشور اعمال کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا پنج‌شنبه 16 فرد و نهاد ایرانی مسئول حملات موشکی و پهپادی به اسرائیل از جمله برنامه توسعه‌ فناوری‌های پهپادی ایران، شرکت‌های سازنده‌های موتورهای محرکه پهپادهای شاهد ایرانی که در حمله 13 آوریل ایران به اسرائیل از آن استفاده شده است را شامل می‌شود.

در هماهنگی با گروه هفت

در همین راستا جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت واشینگتن تحریم‌های جدیدی علیه افراد و نهادهای ایرانی مسئول حمله به اسرائیل اعمال کرده است.

بایدن گفت که متحدان آمریکا نیز تحریم‌های بیشتری در مقابله با برنامه‌های نظامی بی‌ثبات‌کننده ایران اعمال می‌کنند.
رئیس جمهوری آمریکا افزود که ایالات متحده در هماهنگی با هفت کشور صنعتی جهان «گروه هفت» برای تشدید اعمال تحریم‌ها علیه ایران اقدام می‌کند.

تحریم‌های جدید بریتانیا

در همین راستا، دولت بریتانیا پنج‌شنبه سی‌ام فروردین تعدادی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران و نام 13 نهاد را به فهرست‌ تحریم‌های اعمال شده خود علیه افراد و نهادهای مرتبط با ایران افزود.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، گفت که کشورهای «گروه هفت» در حال کار بر روی بسته‌ای از اقدامات هماهنگ علیه ایران هستند.

مقامات اسرائیلی اعلام کردند که ایران بیش از 300 پهپاد و موشک پرتاب کرده است که 99 درصد آنها توسط پدافند هوایی گنبد آهنین اسرائیل با همکاری آمریکا، بریتانیا، فرانسه و اردن رهگیری و سرنگون شده است.

شایان ذکر است که ایران شامگاه شنبه 25 فروردین در پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق که در اوایل ماه جاری میلادی رخ داده بود، از خاک خود حمله‌ای موشکی و پهپادی به خاک اسرائیل انجام داد که اولین حمله مستقیم ایران به اسرائیل به شمار رفته و موجی از محکومیت شدید کشورهای غربی و سازمان ملل را به‌دنبال داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید