امیرعبداللهیان: به واشینگتن قبل و بعد از حمله به اسرائیل پیام دادیم

مقام‌های اسرائیلی اعلام کردند، گزینه‌های مختلفی را برای پاسخ به حمله پرتابه‌های ایران بررسی می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حملات پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی به اسرائیل نگرانی کشورهای غربی از تشدید تنش‌ها در منطقه را افزایش داده است. ایالات متحده که در عملیات انهدام پهپادها و موشک‌های ایران شرکت داشت، اعلام کرد اسرائیل را در حمله به ایران همراهی نخواهد کرد.

مقامات جمهوری اسلامی پیشتر گفته بودند، پیش از آغاز شلیک پرتابه‌‌ها به سوی اسرائیل در شامگاه شنبه 26 فروردین، دولت آمریکا را از این حمله آگاه کرده بودند. مقامات آمریکایی ضمن تایید این موضوع تاکید کردند جمهوری اسلامی درباره زمان‌بندی و اهداف حمله اطلاعاتی در اختیارشان قرار نداده بود.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی که برای شرکت در نشست شورای امنیت سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، پنج‌شنبه 30 فروردین به خبرگزاری «ایرنا» گفت، تهران پیش از آغاز عملیات «انتقام‌جویانه» به آمریکا اطلاع داده بود که پایگاه‌ها و منافع این کشور در خاورمیانه را هدف قرار نمی‌دهد، مگر اینکه آمریکا از اسرائیل «حمایت جنگی» کند.

به گفته وزیر خارجه ایران، تهران پس از حمله به اسرائیل نیز به واشینگتن پیام داد و اعلام کرد که به‌دنبال «توسعه تنش» در منطقه نیست.

مقام‌های اسرائیلی اعلام کردند، گزینه‌های مختلفی را برای پاسخ به حمله پرتابه‌های ایران بررسی می‌کنند. گزارش «آکسیوس» و «ای‌بی‌سی نیوز» حاکی از تعویق پاسخ اسرائیل «به دلایل عملیاتی» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید