اسلامی: بازرسان آژانس سرزده از تاسیسات هسته‌ای کشور بازدید می‌کنند

محمد اسلامی گفت رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، «به‌ زودی» به ایران سفر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، با اشاره به بازدید «منظم و سرزده» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته‌ای ایران در اظهاراتی مدعی شد، این کشور «هرگونه فعالیت هسته‌ای که تعامل بین ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را خدشه‌دار کند، نمی‌پذیرد».

اسلامی، چهارشنبه 29 فروردین، در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه 120 بازرس آژانس از تاسیسات هسته‌ای ایران نظارت می‌کنند گفت، این بازرسان «بر حسب موضوع و برنامه توافقی به صورت منظم یا سرزده از تاسیسات هسته‌ای کشور بازدید می‌کنند.»

این درحالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در طول سه سال گذشته بارها از توقف اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران خبر داده است. آژانس در اسفند سال گذشته اعلام کرد که ایران، از سه‌سال پیش، به بازرسان اجازه دسترسی تکمیلی به تاسیسات هسته‌ای نمی‌دهد.

به گفته اسلامی، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در آینده به ایران سفر می‌کند. گروسی فروردین سال جاری در گفت‌وگو با شبکه «پی‌بی‌اس» آمریکا خواهان دسترسی کامل بازرسان آژانس به تاسیسات هسته‌ای ایران شد. او گفت «ایران به سمت «غنی‌سازی حداکثری» حرکت می‌کند و «شفاف نبودن مقامات ایرانی باعث عدم تضمین صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید