تاکید تهران بر مقابله با «نفوذی‌ها» در پی نگرانی از توانایی‌های اسرائیل در خاک ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزایش نگرانی‌ها در ایران از حمله احتمالی اسرائیل به این کشور، فریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس ایران، نسبت به دامنه نفوذ اسرائیل در داخل ایران هشدار داد و بر ضرورت تقویت تدابیر امنیتی برای مقابله با «نفوذی‌‌ها» تاکید کرد.

عباسی، دوشنبه 27 فروردین، به خبرگزاری «ایلنا» گفت اسرائیل‌ «در داخل نفوذی دارد. یا اقدام به ایجاد انفجار می‌کند یا دست به ترور می‌زند. در نتیجه ما باید در داخل مراقبت امنیتی‌مان را بیشتر کنیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم».

عباسی، که پیشتر ریاست سازمان انرژی اتمی ایران را برعهده داشت، در پاییز 1389 هدف حمله منتسب به عوامل موساد قرار گرفت. او از این ترور نجات یافت، اما مجید شهریاری و چند تن دیگر از فیزیک‌دانان و مهندسان هسته‌ای ایران در جریان این ترورها جان خود را از دست دادند.

افزایش احتمال حمله اسرائیل به ایران نگرانی‌های اقتصادی و معیشتی مردم را به همراه داشته است. شماری از شهروندان ایرانی در گفت‌وگو با «رویترز» از وخیم‌تر شدن شرایط معیشتی، در کشوری که شاهد تورم بالای 50 درصد است، ابراز نگرانی کرده‌اند.

نهادهای امنیتی در ایران نیز با انتشار بیانیه‌ای در روزهای گذشته هشدار دادند با کاربرانی که در رسانه‌های اجتماعی از اسرائیل هواداری می‌کنند برخورد خواهند کرد.

در پاسخ به حمله علیه کنسولگری ایران در دمشق، سپاه بیش از 300 موشک و پهپاد به سمت اسرائیل پرتاب کرد. تل‌آویو با همکاری متحدان خود از جمله آمریکا و فرانسه اکثر پرتابه‌های ایران را رهگیری و منهدم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید