نماینده ایران در سازمان ملل: اسرائیل از واکنش به حمله تهران هراس دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امیر سعید ایروانی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد مدعی شد اسرائیل به‌ دلیل ترس از ورود به «مرحله دوم تنش‌ها» به حمله موشکی و پهپادی تهران واکنش نظامی نخواهد داد.

ایروانی در آستانه برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل به «اسکای‌نیوز» گفت، در صورتی که اسرائیل به «حمله انتقام‌جویانه» ایران واکنش نظامی نشان دهد، پاسخ دوم جمهوری اسلامی «قاطع‌تر» خواهد بود.

سپاه پاسداران ایران، شنبه 25 فروردین، صدها پرتابه به خاک اسرائیل شلیک کرد. تهران می‌گوید این اقدام واکنشی به حمله انتسابی به اسرائیل علیه سفارت ایران در دمشق بود.

سه مقام آمریکایی به روزنامه «وال‌استریت ژورنال» گفتند اسرائیل ممکن است دوشنبه 27 فروردین، به حمله نظامی ایران پاسخ دهد. این گزارش اضافه کرد، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، از مقامات این کشور خواست از واکنش‌ شتاب‌زده در برابر ایران خودداری کنند.

مقامات آمریکایی تاکید کردند واشینگتن در هیچ حمله‌ای علیه ایران شرکت نکرده اما برای ایجاد جبهه دیپلماتیک بین‌المللی برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها در خاورمیانه تلاش خواهد کرد.

تلویزیون آمریکایی «ای‌بی‌سی نیوز» به نقل از پیتر لرنر، سخنگوی ارتش اسرائیل گزارش داد مقامات نظامی در تل‌آویو مجموعه‌ای از پاسخ‌های محتمل به ایران را در اختیار دولت نتانیاهو قرار داده‌اند. به گفته لرنر، واکنش اسرائیل ممکن است شامل «حمله نظامی» نیز باشد و انتظار می‌رود دولت اسرائیل تصمیم‌گیری خود در این خصوص را تا روز دوشنبه و یا در روزهای پیش رو نهایی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید