ناصر کنعانی: ایران به دنبال تنش در منطقه نیست

کنعانی در رابطه با کشتی توقیف شده پرتغالی «مرتبط با اسرائیل» توسط سپاه گفت: تعلق این کشتی به اسرائیل محرز است و به دلیل نقض قوانین بین‌المللی دریانوردی به منظور انجام بررسی‌های لازم به داخل آب‌های سرزمینی ایران هدایت شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری روز دوشنبه 27 فروردین گفت که ایران برای حمله به اسرائیل با هیچ طرفی توافق نکرده بود.

کنعانی در باره حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به اسرائیل گفت: «ایران در چارچوب حقوق ذاتی خود عمل کرده است و برای اعمال حقوق ذاتی خود از هیچ طرفی اجازه نمی‌گیرد و خود را ملزم به توافق با هیچ طرفی نمی‌داند.»

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، یکشنبه 26 فروردین در یک نشست خبری گفته بود: «بامداد امروز طی پیامی به کاخ سفید اعلام کردیم عملیات ایران محدود و حداقلی و با هدف دفاع مشروع و تنبیه اسرائیل انجام می‌شود.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران در ادامه گفت: «ایران به دنبال تشدید تنش در منطقه نیست.»

او همچنین اقدام دستگاه دیپلماسی و نیروهای مسلح ایران در حمله به اسرائیل را «حرفه‌ای» خواند.

کنعانی همچنین در رابطه با کشتی توقیف شده پرتغالی «مرتبط با اسرائیل» توسط سپاه پاسداران در تنگه هرمز گفت: «تعلق این کشتی به اسرائیل محرز است و به دلیل نقض قوانین بین‌المللی دریانوردی به منظور انجام بررسی‌های لازم به داخل آب‌های سرزمینی ایران هدایت شده است».

خبرگزاری «تسنیم»، وابسته به سپاه پاسداران ایران روز شنبه گزارش داده بود که نیروی دریایی سپاه یک کشتی باری «مرتبط با اسرائیل» را در تنگه هرمز توقیف کرد.

بر اساس این گزارش، این کشتی مرتبط با شرکت «زودیاک مریتایم» مستقر در لندن است که مالک آن یک میلیاردر اسرائیلی به نام «ایال عوفر» است».

خبرگزاری دولتی ایران «ایرنا» نیز گزارش داد توقیف این کشتی توسط «نیروهای ویژه دریایی سپاه پاسداران» با اجرای «عملیات هلی‌برن و تخلیه نیرو روی عرشه کشتی» در نزدیکی تنگه هرمز انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید