واکنش رئیسی به حمله سپاه به اسرائیل: درس عبرت‌آموزی به تل‌آویو دادیم

امیرعبداللهیان: به کاخ سفید اعلام کردیم حملات ایران علیه اسرائیل محدود و حداقلی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران در واکنش به حمله مستقیم نظامی ایران به اسرائیل در شب‌ گذشته گفت که تهران با این حمله درس عبرت‌آموزی به اسرائیل داد.

رئیس‌جمهوری ایران، یکشنبه 25 فروردین، در اظهاراتی با اشاره به حملات مستقیم شب گذشته ایران به اسرائیل، به نقش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این حمله پرداخت.

«شبکه العالم» متعلق به حکومت ایران به نقل از رئیسی نوشت: «فرزندان ملت ایران در سپاه پاسداران با هماهنگی همه بخش‌های دفاعی و سیاسی، صفحه جدیدی از تاریخ اقتدار ایران را رقم زدند و درس عبرت‌آموزی به دشمن دادند».

رئیسی در ادامه افزود: «نیروهای مسلح ایران با رصد تحولات منطقه هر تحرکی را زیر نظر دارند و چنانچه اسرائیلی‌ها و حامیان آنها تحرکات بی پروا انجام دهند، پاسخی قاطع و به مراتب سهمگین‌تر دریافت خواهند کرد».

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران نیز با اشاره به اینکه در این مقطع ایران قصدی برای ادامه عملیات دفاعی علیه اسرائیل ندارد، در پستی در پلتفرم «ایکس» نوشت: «جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم، برای صیانت از منافع مشروع خود در برابر هرگونه تجاوز جدید، تردید به خود راه نخواهد داد».

وزیر خارجه ایران همچنین امروز در یک نشست خبری گفت: «بامداد امروز طی پیامی به کاخ سفید اعلام کردیم عملیات ایران محدود و حداقلی و با هدف دفاع مشروع و تنبیه اسرائیل انجام می‌شود».

پس از حمله اسرائیل به ساختمان مجاور کنسولگری ایران در دمشق، در دوشنبه 13 فروردین، بارها مقامات جمهوری اسلامی ایران، اسرائیل را به انجام حمله تلافی‌جویانه تهدید کردند و در نهایت شب‌ گذشته، ایران با استفاده از ده‌ها پهپاد و موشک کروز به صورت مستقیم خاک اسرائیل را هدف قرارد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size