تمدید ممنوعیت پروازی در اکثر فرودگاه‌های ایران

خطوط هوایی اتریش، یکشنبه 26 فروردین تمامی پروازهای خود به تل‌آویو، اربیل و امان را تا فردا به حالت تعلیق درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال حمله پهپادی و موشکی سپاه پاسداران به اسرائیل و احتمال افزایش تنش‌ها، مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، از تمدید لغو پروازها در اکثر فرودگاههای ایران خبر داد.

رضا کارگر، مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، یکشنبه 26 فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا»، اعلام کرد با توجه به هشدار پروازی صادرشده شماره «1184»، پروازهای فرودگاه‌های مهرآباد، امام، شیراز، اصفهان، بوشهر، کرمان، ایلام، سنندج و چند فرودگاه‌ها دیگر در غرب ایران تا ساعت 6 صبح دوشنبه 27 فروردین لغو شدند.

سعید چلندری، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام نیز در گفت‌وگو با همین خبرگزاری، درباره وضعیت پروازهای فرودگاه امام اعلام کرد که بر اساس اطلاعیه صادره هوانوردی از سازمان هواپیمایی کلیه پروازهای این فرودگاه به حالت تعلیق درآمده است.

سعید چلندری تصریح کرد که اگر این هشدار تمدید نشود، پروازها برقرار خواهد بود و اگر تمدید شود، باطل شدن پروازها ادامه خواهد داشت.

در همین رابطه، «ایرنا» به نقل از روابط عمومی فرودگاه بین المللی مهرآباد، از لغو همه پروازها از مبدا و به مقصد فرودگاه مهرآباد تا ساعت 6 صبح دوشنبه، خبر داد.

در چند روز اخیر به دلیل افزایش تنش‌ها در منطقه و احتمال حمله مستقیم نظامی ایران علیه اسرائیل، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی پروازهای خود به ایران را تعلیق کردند.

حال در پی انجام این حمله «استرین ایرلاین» اتریش، امروز اعلام کرد که تمامی پروازهای خود نه تنها به ایران بلکه به تل‌آویو، اربیل و امان را تا فردا به حالت تعلیق درآورد.

این شرکت جمعه 24 فروردین نیز اعلام کرده بود که به علت شرایط منطقه، پروازهای خود به ایران را تا 30 فروردین لغو خواهد کرد.

شرکت هواپیمایی آلمانی «لوفت‌هانزا» نیز پریروز از لغو پروزهای خود به ایران، به دلیل شرایط موجود در خاورمیانه خبر داد و اعلام کرد دیگر از آسمان ایران استفاده نمی‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید