پس از توقف پروازهای اروپایی به ایران؛ سفارت هلند در تهران تعطیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تشدید تنش‌ها در منطقه و احتمال حمله تلافی‌جویان ایران به اسرائیل، مهم‌ترین شرکت‌های هواپیمایی آلمان و اتریش پروازهای خود به ایران را لغو کردند و صبح شنبه سفارت هلند نیز در تهران تعطیل شد.

وزارت خارجه هلند، شنبه 25 فروردین اعلام کرد که به دلایل امنیتی از روز یکشنبه 26 فروردین، سفارت هلند در تهران و همچنین کنسولگری این کشور در «
اربیل عراق تعطیل خواهند بود.

وزارت خارجه هلند در بیانیه‌ای تصریح کرد که افزایش تنش‌های بین ایران و اسرائیل، دلیلی تعطیلی سفارت خود در تهران به عنوان یک اقدام احتیاطی است.

در این بیانیه آمده است که هلند امنیت پرسنل خود را از همه‌چیز مهمتر می‌داند.

وزارت خارجه هلند افزود که در مورد بازگشایی سفارت خود در روز دوشنبه تصمیم گیری خواهد کرد.

در روزهای گذشته به دلیل بالاگرفتن تنشها میان ایران و اسرائیل و احتمال حمله تلافی‌جویانه ایران به اسرائیل، بسیاری از کشورها از جمله آلمان و روسیه از شهروندان خود خواسته بودند ایران را ترک کنند و از سفر به ایران و کشورهای دیگر خاورمیانه خودداری کنند.

وزارت خارجه فرانسه نیز خانواده‌های دیپلمات‌هایش در ایران را فرا خواند.

روز جمعه، شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت‌هانزا نیز به دلیل شرایط موجود در خاورمیانه از لغو پروزهای خود به ایران خبر داد و اعلام کرد دیگر از آسمان ایران استفاده نمی‌کند.
شرکت هواپیمایی استرین ایرلاین اتریش نیز اعلام کرد که به علت شرایط منظقه، پروزاهای خود به ایران را تا 30 فروردین لغو خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید