«یدیعوت آحرونوت»: ایران در آخرین لحظه حمله خود به اسرائیل را به تعویق انداخت

مقام آمریکایی: ایران نیز متقابلا به آمریکا نسبت به حمایت آن از تل‌آویو هشدار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در حالی که اسرائیل خود را برای پاسخ احتمالی ایران به بمباران کنسولگری تهران در دمشق که در اوایل آوریل به کشته شدن یک ژنرال ارشد و شش افسر نیروی قدس سپاه پاسداران منجر شد آماده می‌کند، نشریه «یدیعوت آحرونوت» گزارش داد که ایران در آخرین لحظه حمله به اسرائیل را به دلیل هشدار آمریکا به تعویق انداخته است.

پیشتر، یک مقام آگاه آمریکایی در ساعات اولیه روز پنج‌شنبه 23 فروردین فاش کرد که واشینگتن در هفته گذشته با مقامات ایرانی پیام‌هایی را رد و بدل کرده است.

هشدار آمریکا به ایران

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، پنج‌شنبه 23 فروردین این مقام آگاه گفت: «دولت آمریکا به تهران در مورد حمله به اسرائیل هشدار داده است.»
همچنین این مقام آمریکایی گفته است که «ایران نیز به نوبه خود به آمریکا نسبت به حمایت از تل‌آویو هشدار داده است.»

این مقام آمریکایی تاکید کرد به‌رغم تبادل پیام، ایالات متحده همچنان در حالت آماده‌باش است تا هرگونه اقدام احتمالی ایران را پیش‌بینی و رصد کند.

بسیاری از ناظران غربی و محلی و برخی ارزیابی‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد ایران در چند روز آینده، شاید پس از عید فطر، به کنسولگری‌های اسرائیل حملاتی را انجام دهد.

در حالی که ناظران ارزیابی‌ می‌کنند که تهران نه از طریق گروه‌های نیابتی خود بلکه به طور مستقیم به پایگاه‌های نظامی یا دولتی در داخل خاک اسرائیل از طریق موشک یا هواپیماهای بدون سرنشین انتحاری حمله خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید