واشینگتن: تهدید ایران علیه اسرائیل واقعی است و درباره زمان آن اظهارنظر نمی‌کنیم

جان کربی: ایالات متحده در تعهد خود برای دفاع از اسرائیل جدی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید، جمعه 24 فروردین تاکید کرد که تهدیدهای ایران برای پاسخ دادن به حمله اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق، «واقعی» است.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به خبرنگاران گفت:«ما همچنان تهدید بالقوه ایران را واقعی و معتبر می‌دانیم» و ایالات متحده عزم آن دارد تا «هر اقدام ممکنی را برای اطمینان از این‌که اسرائیل قادر به دفاع از خود است، انجام دهد.»

کربی در عین حال اما از صحبت کردن در مورد زمان احتمالی این حمله خودداری کرد و بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده در تعهد خود برای دفاع از اسرائیل جدی است.

زیر نظر گرفتن اوضاع

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنین افزود که واشینگتن وضعیت نیروهای خود در منطقه را با توجه به تهدید تهران بررسی می‌کند و اوضاع را از نزدیک زیر نظر دارد.

پیشتر، شبکه آمریکایی «سی ان ان» به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داد که احتمال می‌دهند ایران امروز (جمعه 24 فروردین) با موشک‌ها و بیش از 100 پهپاد به اسرائیل حمله کند.

این شبکه به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد: «احتمال می‌رود ایران روز جمعه یک حمله بزرگی به اسرائیل انجام دهد که در آن ممکن است از بیش از 100 پهپاد و ده‌ها موشک علیه اهداف نظامی در داخل اسرائیل استفاده کند».

این دو مقام آگاه که شبکه خبری «سی ان ان» نامی از آن‌ها نبرده است، با اذعان به این‌که مقابله با چنین حمله‌ای به این بزرگی برای اسرائیلی‌ها دشوار است، در عین حال اما گفته‌اند که ایران ممکن است برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها، حمله‌ای در مقیاس کوچکتر انجام دهد.

این اظهارات پس از آن بیان می‌شود که مقامات تهران بارها متعهد شدند که اسرائیل را به دلیل هدف قرار دادن کنسولگری این کشور در دمشق «تنبیه» و «پشیمان» خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید