هشدار بایدن به ایران: به اسرائیل حمله نکنید

بایدن: ایالات متحده به دفاع از اسرائیل متعهد است و ایران موفق نخواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به تهدیدات ایران علیه اسرائیل، ضمن پیش‌بینی این‌که حمله ایران «دیر یا زود انجام خواهد شد» به مقامات جمهوری اسلامی مستقیما هشدار داد که به اسرائیل حمله نکنند.

رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه 24 فروردین با گفتن «این کار را نکنید»، «به اسرائیل حمله نکنید»، خطاب به ایرانی‌ها، گفت: «ایالات متحده به دفاع از اسرائیل متعهد است و ایران موفق نخواهد شد».

شایان ذکر است که شبکه‌ خبری «سی ان ان» به نقل چند تن از مقامات آمریکایی گزارش داد که پاسخ احتمالی ایران به حمله اخیر اسرائیل به کنسولگری آن در دمشق، شامگاه امروز [جمعه] با پرتاب دهها موشک و بیش از 100 پهپاد انفجاری مستقیما از ایران به خاک اسرائیل انجام خواهد شد.

از سویی و در حالی که اسرائیل خود را برای پاسخ احتمالی ایران آماده می‌کرد، گروه شبه‌نظامی حزب‌الله شامگاه جمعه 24 فروردین اعلام کرد که بیش از 50 موشک به سوی شمال اسرائیل پرتاب کرده است.

روزنامه «هاآرتس» اسرائیل در این‌باره گزارش داد که در پرتاب دهها موشک از جنوب لبنان به سوی شمال اسرائیل، به کسی آسیبی نرسیده است.

حزب‌الله همچنین اعلام کرد که نیروهای آن یگان‌های توپخانه‌ای اسرائیل در «الزاعوره» در بلندی‌های اشغالی جولان را با دهها موشک هدف گرفته‌اند.

به‌دنبال آن رسانه‌های لبنان شامگاه جمعه و در پی حملات موشکی حزب‌الله از پرواز جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز مناطقی از بیروت خبر دادند.
پیش‌تر جان کربی، سخنگوی شورای امنیت کاخ سفید گفته بود که تهدیدات ایران علیه اسرائیل «واقعی و معتبر» است.

در همین راستا ارتش‌های اسرائیل و آمریکا اعلام کردند که برای مقابله با تهدیدهای ایران و هر گونه تحولی در منطقه در بالاترین سطوح تدارک، آمادگی و هماهنگی می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید