فرانسه و هند به اتباع خود توصیه کردند که به ایران و اسرائیل سفر نکنند

از موقعی که کنسولگری ایران در دمشق هدف حمله قرار گرفت، مقامات تهران بارها تاکید کردند که با دادن پاسخی «قاطعانه» اسرائیل را «تنبیه» و «پشیمان» خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرانسه و هند، جمعه 24 فروردین، در دو بیانیه جداگانه به اتباع خود توصیه کردند به ایران و اسرائیل سفر نکنند.

خبرگزاری «فرانسه» گزارش داد که «استفان سژورنی»، وزیر خارجه فرانسه به شهروندان فرانسوی توصیه کرد از سفر به «ایران»، «اسرائیل»، «لبنان» و «سرزمین‌های فلسطینی» خودداری کنند.

وزیر خارجه فرانسه همچنین خواستار «بازگشت خانواده‌های پرسنل دیپلماتیک از تهران» و همچنین ممنوعیت ماموریت پرسنل رسمی فرانسه به این کشورها شد.

«جلسه بحران»

این تصمیم وزارت خارجه «در جریان یک نشست بحران» در زمانی اتخاذ می‌شود که تنش‌ها پس از هدف قرار دادن ساختمان مجاور کنسولگری سفارت ایران در دمشق، به‌طور بی‌سابقه‌ای‌ در منطقه‌ای که از آغاز جنگ در غزه در 7 اکتبر متشنج بود، تشدید شد.

در همین راستا، وزارت خارجه هند نیز جمعه اعلام کرد که دهلی نو با توجه به «وضعیت حاکم بر منطقه» به شهروندان خود توصیه می‌کند تا اطلاع ثانوی به «ایران» و «اسرائیل» سفر نکنند.

اقدامات پیشگیرانه

این وزارتخانه اظهار داشت که شهروندان هندی در دو این کشور باید «حداکثر اقدامات پیشگیرانه را برای ایمنی خود رعایت کنند و رفت و آمد خود را به حداقل ممکن محدود کنند.»

شایان ذکر است که ایران از زمانی که کنسولگری آن در سوریه در اوایل ماه آوریل هدف حمله قرار گرفت، بارها تاکید کرد که با دادن پاسخی «قاطعانه» اسرائیل را «تنبیه» و «پشیمان» خواهد کرد.

برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که تهران به حمله اخیر به کنسولگری آن در دمشق با حمله مستقیم به خاک اسرائیل، پاسخ خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید