تحریم سوختی هواپیماهای «ایران‌ایر» در فرودگاه‌های اروپایی

مدیرعامل «ایران‌ایر»: هواپیماهای ایران‌ایر در 99 درصد فرودگاه‌های اروپایی تحریم سوختی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شمس‌الدین فرزادی‌پور، مدیرعامل شرکت هواپیمایی «ایران‌ایر»، پنج‌شنبه 25 فروردین، در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایلنا» از تحریم سوختی هواپیماهای ایران‌ایر در 99 درصد فرودگاه‌های اروپایی خبر داد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، در رابطه با ممیزی‌های هر ساله، که از سوی اتحادیه اروپا و سازمان بین المللی هوانوردی «ایکائو» بر تمامی پروازهای بین‌المللی ایران اعمال می‌شود، گفت: «هدف این ممیزی، نظارت بر نحوه و میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای و اعمال قوانین بین المللی در راستای حفظ محیط زیست است تا از قرار گرفتن سطح انتشار گازهای گلخانه‌ای به میزان قابل قبول، اطمینان حاصل شود».

فرزادی‌پور با تاکید بر اینکه ممیزی‌ها، ارتباطی به تحریم‌های سوختی ندارد و به جهت ارزیابی مصرف بهینه سوخت است، اضافه کرد: «هواپیماهای ایران‌ایر همچنان در کشورهای اروپایی تحریم سوختی است و تقریبا در 99 درصد فرودگاه‌های اروپایی تحریم سوختی علیه هواپیماهای ایران‌ایر اعمال می‌شود».

سخنان مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران‌ایر‌ در حالی است که 23 اسفند 1402 حسام قربانعلی، سخنگوی ایران‌ایر، در یک نشست خبری در همین رابطه گفته بود «به دلیل مسائل تحریمی امکان سوخت‌گیری در فرودگاه‌های اروپایی را نداریم».

در سال 1389 برای اولین بار در رابطه با تحریم سوختی هواپیماهای ایرانی در آلمان، بریتانیا و چند کشور دیگر مطرح شد و مقامات ایران در اظهارات ضد و نقیضی به این موضوع پرداختند.

مدیرعامل ایران‌ایر همچنین در رابطه با ممنوع کردن پروازهای ایران‌ایر به اروپا به علت همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین اظهار داشت: «این تهدیدات بیشتر جنبه رسانه‌ای دارند. شیطنت است و اهمیتی ندارد».

سال گذشته خبرگزاری «رویترز» گزارش داد که ایران تعداد زیادی موشک بالستیک را به روسیه انتقال داده‌ است تا در جنگ اوکراین مورد استفاده قرار گیرد، متعاقبا در 25 اسفند سال گذشته، آمریکا و «گروه جی هفت» تهدید کردند که در صورت ادامه اقدامات ایران در انتقال موشک بالستیک به روسیه، ایران را با مجازات شدید روبرو خواهند کرد، آمریکا اعلام کرد که احتمالا یکی از مجازات‌ها ممنوع کردن پروازهای ایران‌ایر به اروپا خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size