خامنه‌ای: اسرائیل به دلیل حمله به کنسولگری ایران در دمشق تنبیه خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، چهارشنبه 22 فروردین، طی سخنرانی در مراسم عید فطر در مصلی تهران گفت: «کنسولگری ایران در دمشق خاک کشور ایران بود وقتی به کنسولگری ما حمله کردند یعنی به خاک کشور ما حمله کردند.»

خامنه‌ای افزود که اسرائیل با حمله به کنسولگری ایران «اشتباه کرد و باید تنبیه شود و تنبیه هم خواهد شد.»

رهبر جمهوری اسلامی پیشتر در پیامی با اشاره به کشته‌شدن فرماندهان سپاه پاسداران ایران در سوریه اعلام کرد که اسرائیل «به دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد، آن‌ها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد.»

در پیام هفته گذشته خامنه‌ای به نام‌های محمدرضا زاهدی، و محمد هادی حاج رحیمی از فرماندهان کشته‌شده سپاه در حمله اسرائیل به دمشق اشاره شد.

سپاه پاسداران ایران شامگاه دوشنبه هفته گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله هوایی اسرائیل به دمشق، علاوه بر محمدرضا زاهدی فرمانده سپاه در سوریه و معاونش محمد هادی حاج رحیمی پنج افسر دیگر به نام‌های حسین امان اللهی، سید مهدی جلالتی، محسن صداقت، علی آقا بابایی و علی صالحی روزبهانی كشته شدند.

مقامات ارشد جمهوری اسلامی در واکنش به این حمله تهدید کردند که انتقام سران کشته‌شده سپاه را خواهند گرفت؛ اما از چگونگی واکنش تلافی‌جویانه خود صحبتی نکرده‌اند.

اسرائیل به ندرت اجرای حملات این‌چنینی را تایید می‌کند، اما همواره تاکید می‌کند که با آنچه که تلاش‌های تهران برای تثبیت حضور نظامی خود در سوریه توصیف می‌کند، مقابله خواهد کرد.

حمله به ساختمان مجاور کنسولگری ایران در دمشق یکی از شدیدترین حملات اسرائیل محسوب می‌شود که طی آن فرماندهان ایرانی در سوریه را هدف قرار داد.

ارتش اسرائیل پنج‌شنبه گذشته، مرخصی تمامی یگان‌های رزمی را به حالت تعلیق درآورد و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز در واکنش به تهدید مقامات ایرانی گفت: «هر کسی که به ما حمله کند یا قصد انجام این کار را داشته باشد، هدف قرار می‌دهیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید